Airijos tarnybos pašto siuntoje aptiko bombą
Ai­ri­jos tar­ny­bos penk­ta­die­nį pra­ne­šė ra­du­sios pa­što siun­to­je pa­slėp­tą bom­bą, ap­tik­ta vie­na­me pa­što san­dė­ly­je.

Pasak pareigūnų, šis sprogstamasis įtaisas atrodo identiškas šį mėnesį į Didžiąją Britaniją išsiųstiems keliems panašiems užtaisams.

Airijos premjeras Leo Varadkaras sakė, kad bomba buvo rasta grąžintų siuntų skyriuje vakarų pakrantės mieste Limerike.

Sprogstamasis įtaisas buvo aptiktas penktadienį ryte, o policija iškvietė kariuomenės išminavimo specialistus.

Teisingumo ministras Charlesas Flanaganas sakė, kad pašto ženklas ant paketo buvo panašus į užklijuotus ant kitų panašių siuntinių su nedidelėmis laiškuose paslėptomis bombomis, anksčiau šį mėnesį išsiųstomis į Jungtinę Karalystę.

Ko gera, šiais užtaisais siekta sukelti gaisrus Vaterlo geležinkelio stotyje Londono centre, Hitrou ir Londono Sičio oro uostų biuruose, taip pat Glazgo universitete. Vienas užtaisų iš dalies sudegė, kai paketas buvo atplėštas.

Atsakomybę už sprogmenų siuntinėjimą prisiėmė Airijos disidentų grupė, pasivadinusi IRA (Airijos respublikonų armija).

IRA buvo pagrindinė sukarinta grupuotė, smurtinėmis priemonėmis kovojusi už Šiaurės Airijos integraciją į Airijos Respubliką per 30 metų trukusį kruviną Neramumų (The Troubles) laikotarpį.

Ši grupė 1997 metais sutiko paskelbti paliaubas ir 2005 metais informavo baigianti ginkluotą kovą, ketindama toliau siekti savo tikslų politinėmis priemonėmis.

Tačiau atskilusios disidentų grupės toliau siekė tęsti smurto kampaniją.