Advokatė: Assange'as priešinsis JAV ekstradicijos prašymui
Vy­riau­sy­bių pa­slap­tis vie­ši­nan­čio tink­la­la­pio „Wi­ki­Leaks“ įkū­rė­jas Ju­lia­nas As­san­ge'as, su­lai­ky­tas Lon­do­ne, „skųs ir prieš­in­sis“ JAV pra­šy­mui jį iš­duo­ti, ket­vir­ta­die­nį par­eiš­kė vy­ro ad­vo­ka­tė Jen­ni­fer Ro­bin­son.

Teisininkė taip pat citavo J. Assange'o savo šalininkams perduotą žinutę, esą jo seniai kartoti perspėjimai apie ekstradiciją į JAV pasitvirtino.

„Jis sakė: „Juk sakiau“, – savo klientą citavo J. Robinson prie Londone įsikūrusio Vestminsterio magistratų teismo.

Ketvirtadienį britų policijos pareigūnai sulaikė J. Assange'ą Ekvadoro ambasadoje, šios šalies valdžiai atšaukus jam suteiktą prieglobstį.

J. Assange'as buvo suimtas ambasados teritorijoje ir išsiųstas į policijos nuovados areštinę Londono centre. Po kelių valandų J. Assange'o bylą peržiūrėjo Vestminsterio magistratų teismas. Posėdyje dalyvavo ir J. Assange'as.

Teismas pripažino J. Assange'ą pažeidus paleidimo už užstatą sąlygas Jungtinėje Karalystėje. Jam skirta kardomoji priemonė suėmimas.

Dėl šio kaltinimo J. Assange'ui gresia iki vienų metų laisvės atėmimo bausmė.

Gegužės 2 dieną jis vėl stos prieš teismą dėl JAV pateikto ekstradicijos prašymo, susijusio su įtariamu įsilaužimu į kompiuterinius tinklus.