„Facebook“ pašalino beveik du tūkstančius su Rusija siejamus puslapius
Kom­pa­ni­ja „Fa­ce­book“ pa­ša­li­no 1907 pus­la­pių, ku­rie sie­ja­mi su Ru­si­ja. Per  juos bu­vo sklei­džia­mas šlamš­tas ir nau­jie­nos apie Ukrai­ną. 

Kompanija „Facebook“ pareiškė, kad viso pašalino 2632 puslapius, grupes ir paskyras, kurios dalyvavo „koordinuojamame neautentiškame elgesyje“ su tikslu klaidinti vartotojus apie tai, kas yra jų kūrėjai ir kokia tikroji veikla. Ištrintos „Facebook“ paskyros siejamos su Rusija, Iranu, Šiaurės Makedonija ir Kosovu.

Beveik du tūkstančiai puslapių – 1907 – buvo susiję su Rusija. Iš esmės šie puslapiai ir grupės skelbė šlamštą, tačiau kai kurie pranešimai buvo apie Ukrainos naujienas ir politiką, situaciją Kryme, Ukrainos patriotizmą ir konfliktą Donbase.

2018 metų rugpjūčio mėnesį „Facebook“ išjungė 652 paskyras, susijusias su Rusijos ir Irano vyriausybėmis, kurios, socialinio tinklo duomenimis, bandė paveikti Britanijos, Jungtinių Valstijų, Artimųjų Rytų ir Lotynų Amerikos politiką.

2018 metų balandžio mėnesį „Facebook“ vadovas Markas Zuckerbergas sakė, kad bendrovė ištrynė daugiau nei 270 paskyrų, kurias kontroliavo „Interneto tyrimų agentūra“, susijusi Rusijos verslininku Jevgenijumi Prigožinu, artimu Kremliui, ir vadinama „trolių fabriku“.

2017 metų rudenį „Facebook“ teigė, kad paskyros, susijusios su Rusija, ypač su „AII“, pradedant nuo JAV prezidento rinkimų laikotarpio socialiniame tinkle pirko politinio pobūdžio reklamą. Pasak kai kurių ekspertų, tai padėjo Donaldui Trumpui laimėti rinkimus.