„Antkapiai“ Vladimirui Putinui – nauja mada Rusijoje
Dar vie­nas „ant­ka­pis“ Ru­si­jos pre­zi­den­tui pa­sta­ty­tas jo gim­ta­ja­me Sankt Pe­ter­bur­ge, pra­ne­ša ne­wsru.com. Nuo ta­da, kai ko­vo pra­džio­je pir­ma­sis „ant­ka­pis“ pa­sta­ty­tas Na­be­rež­ny­je Čel­ny mies­te, ki­ti „pa­mink­lai“ ne­pa­kei­čia­mam pre­zi­den­tui pa­si­ro­dė ir ki­tuo­se Ru­si­jos mies­tuo­se.

Šį kartą „antkapį“ judėjimo „Agit Rossija“ aktyvistai pastatė Sankt Peterburge, šalia Isakijaus soboro. Savo paskyroje socialiniame tinkle „VKontakte“ jie paskelbė, kad „antkapis“ prezidentui skirtas „už antiliaudinius įstatymus, nuolatinį melavimą ir bjaurų valdymą“.

Kovo pradžioje obeliskas su Vladimiro Putino „gyvenimo metais“ (1952 – 2019) pastatytas Naberežnyje Čelnų mieste, prie Federalinio tyrimų komiteto būstinės. Pirmasis „antkapis“ prezidentui skirtas už tai, kad jis „palaidojo internetą“. Šios akcijos autorius atsipirko 28 paromis arešto už „pakartotinį mitingų taisyklių pažeidimą“.

Sumanymas patiko daugybei žmonių visoje Rusijoje ir jie puolė taip uoliai dalytis informacija apie vis dygstančius „antkapius“, kad socialinis tinklas „VKontakte“ ėmė savo iniciatyva šalinti platinamas nuotraukas.

Kurgano mieste „Agit Rossija“ „antkapį“, pagamintą iš pjuvenų plokštės, pastatė pačioje „tinkamiausioje“ vietoje – miesto kapinėse. Aktyvistas Eugenijus Žukovas areštuotas 15 parų. Šį kartą – už atsišaukimų, raginančių mokėti mokesčius, dalijimą, dėvint kaukę, vaizduojančią V. Putiną.

Sverdlovsko komunistas Dmitrijus Karpovas „antkapių“ nestatė, tačiau policijai vis vien teko aiškintis, nes internete dalijosi jų nuotraukomis.

Žiniasklaidoje pasirodė pranešimų ir apie kuklesnes akcijas – statyti ne „antkapiai“, o „antkapinės“ lentelės su Rusijos prezidento vardu ir „gyvenimo metais“.

Sumanymo autorystė veikiausiai visgi priklauso ukrainiečiams, kurie „antkapį“ V. Putinui 2015 metais pastatė prie Rusijos ambasados Kijeve.