Žada vėl inicijuoti apkaltą Mykolui Majauskaui
An­tra­die­nį Sei­mui at­me­tus val­dan­čių­jų ini­cia­ty­vą pra­dė­ti ap­kal­tos pro­ce­są kon­ser­va­to­riui My­ko­lui Ma­jaus­kui, Sei­mo „vals­tie­tis“ Sta­sys Ja­ke­liū­nas ne­ža­da nu­leis­ti ran­kų – jis pla­nuo­ja iš nau­jo pra­dė­ti pro­ce­są.

„Performuluosime pagrindus apkaltai, sutelksime žmones ir bandysime dar kartą. Ketvirtą. Penktą. Šeštą“, – po žlugusio balsavimo Seime antradienį BNS sakė S. Jakeliūnas.

„Čia sustoti negalima. Čia per daug svarbu, kad galima būtų sustoti, nes už jo dabar stovi jau visa partija. Vadinasi, čia jau partijos galia taip pat naudojama“, – teigė jis.

M. Majauskas tokį elgesį vadina kerštu už aktyvią parlamentinę veiklą.

„Valstiečių“ kaltinimai yra tiesiog absurdiški, o pati iniciatyva yra elementarus kerštas už mano aktyvią parlamentinę veiklą“, – BNS sakė konservatorius.

„Visiškai nestebina, jog iniciatyvos imasi ponas S. Jakeliūnas, kuris elementariai siekia susidoroti keršydamas už pralaimėtus rinkimus Senamiesčio apygardoje, keršydamas už mano politinę veiklą ir kritiką valstiečių sprendimams biudžeto ir finansų komitete. Toks elgesys kritikos „valstiečiams“ tikrai nesustabdys“, – pridūrė M. Majauskas.

Antradienį per pakartotinį balsavimą už nutarimo projektą, kad būtų sudaroma apkaltos M. Majauskui komisija, balsavo 47 Seimo nariai, prieš buvo 34, susilaikė 20 parlamentarų, tad balsų inicijuoti apkaltą neužteko.

Apkaltos iniciatyvą palaikė tik „valstiečių“ ir socialdarbiečių atstovai, kitų frakcijų atstovai balsavo prieš, susilaikė arba išvis balsavime nedalyvavo.

S. Jakeliūnas teigė, kad dalis valdančiųjų negalėjo dalyvauti balsavime dėl to, kad Vyriausybėje buvo pateikiamas kitų metų biudžeto projektas. Jis vylėsi, kad kitą kartą valdantieji bus drausmingesni.

Iniciatoriai M. Majauską kaltino, kad šis kreipdamasis į prokuratūrą dėl šmeižto iš tiesų siekė įbauginti, daryti spaudimą merginoms, prabilusioms apie jo priekabiavimą prie moksleivių. Pasak apkaltos autorių, tokiu būdu konservatorius „piktnaudžiavo teise, jos suteiktomis procesinėmis priemonėmis ir savo kaip Seimo nario statusą visuomenėje panaudojo asmeniniais interesais“.

„Niekas nedraudžia žmogui kreiptis į prokuratūrą ir ginti savo teises, bet jei tie įvykiai buvo, o aš manau, kad yra labai didelė tikimybė, kad tie įvykiai buvo, kreipimasis prokuratūrą gali būti vertinamas kaip nusikaltimas, jeigu tai melagingas skundas dėl šmeižto“, – aiškino S. Jakeliūnas.

„Neįtikėtina veidmainystė ir didžiulis neteisingumo jausmas, kad žmogus, galimai daręs tuos veiksmus, elgiasi visai priešingai ir galų gale bando užčiaupti tas moteris, yra visiškai amoralus elgesys“, – S. Jakeliūnas kritikavo M. Majauską, kad parėmęs #MeToo judėjimą kreipėsi į teisėsaugą, kai pat buvo apkaltintas.

Konservatorius jam metamus kaltinimus neigia, vadina absurdiškais ir prasilenkiančiais su realybe.

Anksčiau valdantieji dėl tų pačių dalykų M. Majauską buvo apskundę Seimo Etikos ir procedūrų komisijai. Ši rugsėjo 26 dieną nutarė tyrimo nepradėti, nes prokuratūrai nepavyko nustatyti asmenų, galbūt nukentėjusių nuo M. Majausko, be to, nurodomu laikotarpiu konservatorius nebuvo Seimo narys.

Vilniaus prokuratūra vasarą sustabdė ikiteisminį tyrimą dėl galimo šmeižimo M. Majausko atžvilgiu.

Ikiteisminis tyrimas sustabdytas „Info TV“ televizijai atsisakius atskleisti tapatybę merginos, pateikusios informaciją apie Seimo narį.

Tyrimas buvo pradėtas gavus M. Majausko pareiškimą dėl žinių laidoje „Info diena“ pateiktų anoniminės merginos pasakojimų.

Ji teigė, kad M. Majauskas praeityje vartojo alkoholį su moksleivėmis, su jaunomis merginomis nuolat dalyvaudavo vakarėliuose, siekdamas atsivesti jas į savo butą bei atlikti nederamus seksualinio pobūdžio veiksmus.

Pareiškime M. Majauskas nurodė, tokie teiginiai yra melagingi ir jį šmeižiantys.

Anksčiau teisėsauga dėl paties M. Majausko elgesio nusprendė tyrimo nepradėti, nes nenustatė tarnybinio ar kitokio priklausomumo tarp M. Majausko ir redakcijai duomenis pateikusios merginos.