Vygaudo Ušacko laiškai pasiekė tikslą? Kas jį jau parėmė
Per 600 tūkst. laiš­kų gy­ven­to­jams rugp­jū­čio vi­du­ry­je iš­siun­tęs bu­vęs dip­lo­ma­tas Vy­gau­das Ušac­kas tu­rė­jo su­stip­rin­ti sa­vo ži­no­mu­mą. Tuo įsi­ti­ki­nę po­li­to­lo­gai pa­ste­bi, kad as­me­niš­ku­mas rin­kė­jams ypač svar­bus.

Akcija tikslą pasiekė

Nuomonės dėl kandidatavimo į prezidentus teiravimosi akciją į viešinimo akciją perfrazuojantis Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius Lauras Bielinis, sako manantis, kad kampanija pasiekė savo pirminį tikslą.

Vladas Gaidys: „Dabar pašto dėžutės dar tuščios, o po pusės metų ten medžiagos bus daug. Tad tai ankstyvas, bet išskirtinis momentas.“

„Laiškų akcija, kaip savęs viešinimo akcija, buvo gana nebloga. Nes jau ne vieną dieną apie tai ir kalbame. Kas ten parašyta, kiek tų laiškų išsiųsta – jau kitas klausimas. Tačiau kalbėjimas apie šį kandidatą vyksta. Jis tapo matomesnis, daug aktyviau dėl jo diskutuojama viešojoje erdvėje“, – sako L. Bielinis.

Anot jo, tai paraleliai turėtų teigiamai paveikti į V. Ušacko reitingus. „Reitingams šis veiksmas turės daugiau pozityvų nei negatyvų poveikį. Bet reikia turėti omenyje, kad ne laiškai juos žadina, o kalbėjimas apie kandidatą“, – pastebi VDU profesorius.

Asmeniškumas rinkėjams reikalingas

Jam antrinantis sociologas Vladas Gaidys taip pat pažymi, kad išsiuntęs laiškus V Ušackas priminė žmonėms, kad jis apskritai toks yra. „Politikams dažnai atrodo, kad juos visi žino. Bet taip paprastai nėra. Žinomų politikų Lietuvoje – vos keletas. Tokių kaip Dalia Grybauskaitė, Saulius Skvernelis ar Aurelijus Veryga. Net ministrų žmonės nežino“, – teigia V. Gaidys.

Vienu pagrindinių akcentų rinkiminėje kampanijoje žinomumą įvardinantis sociologas atkreipia dėmesį ir į kitą svarbų faktorių – asmeniškumą.

„Jis tuos laiškus siuntė į gyventojų pašto dėžutes. Galima tai lyginti su rankų paspaudimais. Kiek pats atėjai pas savo rinkėjus, tiek jų pasitikėjimo ir gausi. Asmeniškumas yra labai svarbus. Dabar pašto dėžutės dar tuščios, o po pusės metų ten medžiagos bus daug. Tad tai ankstyvas, bet išskirtinis momentas“, – tikina visuomenės nuomonės ir tyrimų centro „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.

Žinomų žmonių palaikymas

Pats diplomatas teigia kol kas neskaičiavęs, kiek atsakymų sulaukė iš gyventojų tiesiogiai, o jų apibendrinimą tvirtina atliksiantis artimiausiu metu.

Tiesa, antradienį paskelbta, kad į išsiųstus laiškus sureagavo daugiau nei 3 tūkst. visuomenėje žinomų žmonių Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Didžiojoje Britanijoje, JAV. Anot politologų, visiems įdomu, kas ką remia, todėl LŽ skaitytojams rekomenduoja atidžiai peržiūrėti rėmėjų sąrašą, kad galėtų objektyviai įvertinti jų būsimą komunikaciją.

V. Ušacko gerbėjų sąraše yra kardiochirurgas Rimantas Benetis, režisierius Vytautas Balsys, Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė, skulptorius prof. Stasys Žirgulis, verslininkai Mindaugas ir Edita Plūkai, prof. Zigmas Lydeka, Kauno valstybinės filharmonijos direktorius Justinas Krėpšta, Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas dr. Egidijus Stancikas, festivalio „Kaunas Jazz“ sumanytojas Jonas Jučas, krepšinio treneriai Vladas Garastas, Valdemaras Chomičius, Vitoldas Masalskis ir Rimas Kurtinaitis, rašytojas Laimonas Inis, verslininkas Vladas Korsakovas, ūkininkas Kazimieras Starkevičius.

Iš užsienio lietuvių pasisakė režisierė Dalia Ibelhauptaitė, Jungtinės Karalystės lietuvių prekybos rūmų viceprezidentė Diana Skolaitė, gydytojai Dr. Tadas ir Aušra Kananavičiai, dėstytoja Dr. Rūta Furmonavičienė, bankininkai, Londono lietuvių sičio klubo narė, buvusi pirmininkė Vilma Medverytė, dainininkė Irena Hughes, video menininkė Marina Šliauderienė, verslininkė Rita Grinevičienė, aktyvi bendruomenės narė Gražina Domaševičienė, teisininkas Didžiosios Britanijos lietuvių katalikų bendrijos sekretorius dr. Darius Furmonavičius.