Vygaudo Ušacko komanda siūlo kurti fondą investicijoms Lietuvoje
Kan­di­ta­tuo­ti į pre­zi­den­tus ke­ti­nan­tis dip­lo­ma­tas kon­ser­va­to­rius Vy­gau­das Ušac­kas su sa­vo ko­man­da siū­lo kur­ti spe­cia­lų fon­dą pri­va­čioms in­ves­ti­ci­joms į stra­te­giš­kai svar­bius pro­jek­tus.

Vienas iš ekspertų, pristačiusių V. Ušacko „ekonomikos proveržio“ planą, ekonomistas Paulius Kunčinas siūlo, kad lėšos į fondą galėtų būti pritraukiamos išleidžiant vadinamąsias „Patriotines obligacijas“.

„Mūsų siūlymas yra įkurti Ateities Turto Fondą, kurio mandatas būtų įgyvendinti ekonomikos plėtros strategiją. Pasiūlymas skambėtų maždaug taip: yra dabar palankus metas išleisti „patriotines“ šimtmečio obligacijas. Mūsų skaičiavimais, Lietuva galėtų išleisti kažkur iki 4 mlrd. arba 9 proc. nuo Bendrojo vidaus produkto tokių obligacijų“, – sakė P. Kunčinas.

Anot jo, obligacijų atsipirkimo laikotarpis būtų 5–10 metų, jos leistų finansuoti strategiškai svarbius objektus pasidalinant riziką su privačiu sektoriumi.

„Visos investicijos būtų atrenkamos remiantis Lietuvos strategija, jos prioritetinėmis kryptimis: aukštosios technologijos, žalioji energetika, ekologiškas ūkis, logistika, transportas, sveikata ir finansų paslaugos“, – dėstė jis.

Jo komanda kelia idėją, kad dalis lėšų būtų skirta ir švietimui siekiant kelti aukštojo mokslo kokybę, stabdyti protų nutekėjimą.

V. Ušackas taip pat siūlo atsisakyti „istorinių mokestinių privilegijų“ ir lengvatas palikti tik startuoliams, inovacijas ir aukštąsias technologijas vystančioms kompanijoms bei investicijoms.

V. Ušackas pirmadienį paskelbė, kad sieks Tėvynės sąjungos– Lietuvos krikščionių demokratų paramos kitąmet vyksiančiuose prezidento rinkimuose. To siekia ir Seimo narė Ingrida Šimonytė. Vidiniai kandidato rinkimai vyks lapkritį.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų gegužę.