VRK nespėja tirti „valstiečių“ dėl tautinių kostiumų
Vy­riau­sio­ji rin­ki­mų ko­mi­si­ja (VRK) ko­vo vi­du­ry­je pra­dė­jo ty­ri­mą dėl ga­li­mos ne­tei­sė­tos par­amos Lie­tu­vos vals­tie­čių ir ža­lių­jų są­jun­gai (LVŽS) pa­aiš­kė­jus, kad fon­do „Švies­ki­me vai­kus“ už Ra­mū­no Kar­baus­kio įmo­nių lė­šas pa­siū­tus vai­kiš­kus tau­ti­nius kos­tiu­mus vai­kams da­li­ja „vals­tie­čiai“ Sei­mo na­riai ir jų pa­dė­jė­jai.

Tyrimas turėjo būti baigtas liepos viduryje, bet išvadų nėra iki šiol, rašo naujienų portalas 15min.lt.

Kaip skelbia 15min.lt, kitus plačios apimties tyrimus, pavyzdžiui, Lietuvos socialdemokratų partijos pažeidimus per 2016 metų Seimo rinkimų kampaniją VRK suskubo ištirti iki antrojo valstybės dotacijų skirstymo. LSDP pažeidimai pripažinti šiurkščiais, iš partijos atimta pusmečio dotacija. Tuo tarpu galimi „valstiečių“ pažeidimai liko nenagrinėti.

VRK tyrimas dėl tautinių kostiumų buvo pradėtas šiemet kovą. Tikėtasi, kad tyrimas bus baigtas iki birželio pabaigos, bet vėliau terminas nukeltas į liepos vidurį. Darbo grupei, tiriančiai tautinių kostiumų dalybų istoriją, vadovaujanti VRK pirmininkės pavaduotoja Svetlana Misevičienė aiškina, kad tam yra objektyvių priežasčių.

„Žiauriai daug medžiagos. Mes dar rugsėjo mėnesį kreipėmės į Visuomenės informavimo etikos komisiją, dar į Seimą. Tik trise esame darbo grupės nariai, kai kitus tyrimus atliko šeši-septyni žmonės“, – 15min.lt sakė S. Misevičienė.

Pasak S.Misevičienės, tyrimas jau tikrai baigiamas, rašoma išvada ir balsavimui VRK ją ketinama pateikti per artimiausias dvi savaites. „Jau eina viskas į pabaigą, sudarinėjame lenteles, suvestines, kad būtų paprasčiau susipažinti, nes išvada labai plati – jau suvesta apie 150 lapų medžiagos“, – teigė ji.

„Švieskime vaikus“ fondo direktorė Vaida Mandrijauskaitė portalui nurodė, kad tautinių kostiumų akcijai dvi R. Karbauskiui priklausančios įmonės „Agrokoncernas“ ir „Agrokoncerno grūdai“ skyrė daugiau nei 500 tūkst. eurų.