Vidaus reikalų ministras dėl Interpolo vado rinkimų nusiteikęs optimistiškai
Lie­tu­vos vi­daus rei­ka­lų mi­nis­tras Ei­mu­tis Mi­siū­nas sa­ko ne­ma­nan­tis, kad Ru­si­jos at­sto­vas bus iš­rink­tas In­ter­po­lo va­du.

„Visi supranta tą poziciją Rusijos, supranta tas grėsmes – jeigu man reikėtų kaip loterijoje spėti, aš spėčiau, kad nebus išrinktas Rusijos viceprezidentas Interpolo prezidentu. Vis dėlto sveiko proto logika ir demokratinės vertybės turėtų laimėti“, – Žinių radijui iš Dubajaus telefonu sakė E. Misiūnas.

Pasak ministro, rinkimų rezultatai turėtų būti aiškūs apie vidurdienį Lietuvos laiku.

Leidinio „Financial Times“ duomenimis, Rusijos atstovas Aleksandras Prokopčiukas yra tarp dviejų kandidatų į organizacijos vadovo postą.

Be jo į šias pareigas kandidatuoja organizacijos prezidento pareigas einantis Kim Jong-yangas (Kim Čongjangas) iš Pietų Korėjos, jis anksčiau užėmė vyresniojo viceprezidento postą.

Lietuvos Seimas antradienį priėmė rezoliuciją, kad jei Interpolo vadu būtų išrinktas Rusijos atstovas, Lietuva turėtų svarstyti galimybę pasitraukti iš šios organizacijos.

E. Misiūnas pabrėžė, kad tai neturėtų būti staigus sprendimas ir prieš jį priimant turėtų būti įvertinta žala, kurią Lietuva patirtų išėjusi iš Interpolo.

„Reikia suprasti ir Interpolo naudą: vis dėlto tai yra pasaulinė organizacija, vienijanti policijos pajėgas kovojant su nusikalstamumu. (...) Turėtų visos Europos Sąjungos šalys pasisakyti tuo pačiu klausimu ir jeigu reikėtų priimti sprendimą, turėtų visos Europos Sąjungos šalys priimti vieną sprendimą“, – sakė jis.

Anksčiau Interpolui vadovavęs kinas Meng Hongwei (Meng Hongvei) spalio pradžioje atsistatydino po jo arešto Kinijoje įtariant korupcija.