Ugniagesiai perspėja nelipti ant ledo
Plo­nė­jant ant van­dens tel­ki­nių su­si­da­riu­siam le­do sluoks­niui, Prieš­gais­ri­nės ap­sau­gos ir gel­bė­ji­mo de­par­ta­men­tas (PAGD) įspė­ja gy­ven­to­jus, kad ant jo lip­ti pa­vo­jin­ga.

„Atodrėkiu ledas yra pats pavojingiausias. Nors vietomis jis dar pakankamai storas, tačiau jau tikrai ne toks tvirtas. Artimiausios dienos atneš orų pokyčius, sulauksime šilumos, todėl prašome gyventojų nerizikuoti gyvybe ir nelipti ant netvirto bei pavojingo ledo“, – sakė Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos viršininkas Giedrius Ruočkus.

Anot jo, ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis siekia daugiau nei 7 cm. Kad ledas išlaikytų žmonių grupę, jis turi būti ne plonesnis kaip 12 cm.

Pareigūnas priminė, kad tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas.

Trapus ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliai, yra šaltinių, povandeninių srovių, auga krūmai bei nendrynai.

PAGD duomenimis, šiemet ugniagesiai gelbėtojai jau aštuonis kartus vyko gelbėti ant ledo į nelaimę patekusius žmones. Praėjusiais metais jie kviesti 50 kartų: 13 įlūžusių žmonių išgelbėta, 11 žuvo.