Teismas priėmė sprendimą dėl lietuvės įvaikinimo šeimai iš Naujosios Zelandijos
Vil­niaus apy­gar­dos teis­mas tre­čia­die­nį pri­ėmė spren­di­mą dėl lie­tu­vės mer­gai­tės įvai­ki­ni­mo šei­mai iš Nau­jo­sios Ze­lan­di­jos, BNS pa­tvir­ti­no teis­mo at­sto­vė Li­na Ne­mei­kai­tė.

Koks sprendimas byloje priimtas teismas neskelbia: siekiant užtikrinti nepilnametės teises, priimtas sprendimas paskelbtas uždarame teismo posėdyje, jo rezoliucinė dalis nebuvo skelbiama ir komentuojama viešai.

Pasak teismo, įstatymų leidėjas nėra suteikęs teisės teismui atskleisti neviešus duomenis visuomenės susidomėjimo sulaukusiose bylose.

Pasak teismo, didelis žiniasklaidos susidomėjimas prašomą įvaikinti mergaitę baugino savaite anksčiau vykusiame teismo posėdyje.

„Išnagrinėjus bylą, dėl didelio žiniasklaidos dėmesio mergaitė ir du pareiškėjų nepilnamečiai vaikai bijojo išeiti iš teismo pastato, nesuprato, dėl kokių priežasčių jie tapo susidomėjimo objektu“, – rašoma teismo pranešime.

BNS nuotr.

Pasak L. Nemeikaitės, suinteresuotos pusės apie teismo sprendimą yra informuotos. Jis per 30 dienų nuo jo paskelbimo galės būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Ši įvaikinimo istorija sulaukė didelio atgarsio ir mergaitės brolio susirūpinimo.

Pora iš Naujosios Zelandijos jau yra įvaikinusi du vaikus iš Lietuvos. Jie Lietuvos žiniasklaidai duotuose interviu sakė, kad stengiasi puoselėti vaikų ryšius su Lietuva.