Teismas leido suimti kyšininkavimu įtariamus Rimantą Šidlauską, Rinatą Nasirovą
Vil­niaus apy­lin­kės teis­mas an­tra­die­nį lei­do su­im­ti ky­ši­nin­ka­vi­mu įta­ria­mus Ru­si­jos pi­lie­tį Ri­na­tą Na­si­ro­vą bei Lie­tu­vos vers­lo aso­cia­ci­jos va­do­vą, bu­vu­sį dip­lo­ma­tą Ri­man­tą Šid­laus­ką.

R. Nasirovas suimtas dviem savaitėms, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinis direktorius R. Šidlauskas – dešimčiai dienų, BNS patvirtino teisėjai ir prokurorai.

R. Šidlauskas įtariamas paėmęs kyšį už pažadą parūpinti ilgalaikę vizą pažįstamam Rusijos banko valdytojui R. Nasirovui.

Prokurorai R. Nasirovą Vilniaus apylinkės teismo prašė leisti suimti dviems mėnesiams, R. Šidlauską – 20 parų.

R. Nasirovas įtarimų nekomentuoja. R. Šidlauskas taip pat susilaiko nuo platesnių komentarų.

„Atstokit nuo manęs, tai tik tyrimo pradžia“, – teisme antradienį BNS sakė buvęs diplomatas.

Įtarimuose minimas ir trečias asmuo, teisėsaugos įvardijamas kaip vienos užsienio akcinės bendrovės filialo Lietuvoje darbuotojas, jo tapatybė nenurodoma. Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Rimas Juodis sakė, kad jo atžvilgiu turėtų būti taikomos švelnesnės kardomosios priemonės, nei suėmimas.

Teisėsauga įtaria, kad R. Šidlauskas už kyšį pažadėjo paveikti asmenis, kad R. Nasirovui būtų išduota Šengeno viza. R. Nasirovo advokatas patvirtino, kad jo ginamasis davė 3 tūkst. eurų R. Šidlauskui, tačiau tai, pasak jo, nebuvo kyšis.

BNS šaltinių duomenimis, šią vizą R. Nasirovui Lietuvos institucija išdavė kovą.

BNS duomenimis, tyrime minimas kovo pabaigoje vykęs telefoninis pokalbis tarp šių asmenų, taip pat jų susitikimas praėjusį penktadienį, balandžio 5 dieną.

R. Šidlauskas nuo šalies nepriklausomybės atgavimo dirbo Užsienio reikalų ministerijoje, ėjo įvairias aukštas pareigas, ilgus metus vadovavo Užsienio reikalų ministerijos Konsuliniam departamentui.

Jis yra dirbęs Lietuvos ambasadoriumi Kanadoje, 2002–2008 metais – ambasadoriumi Rusijoje.

Penktadienį Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai spręs dėl R. Šidlausko nušalinimo nuo pareigų.

R. Nasirovas su seserimi valdo nedidelį banką „Novyj promyšlenyj bank“.

Kaip skelbta Rusijos žiniasklaidoje, Rusijos centrinis bankas šio banko licencijos galiojimą sustabdė 2018-ųjų vasarį dėl pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos reikalavimų pažeidimų.