Teisėsaugos įtarimų sulaukusiems Telšių politikams gresia netekti narystės partijose
Tei­sė­sau­gos įta­ri­mų dėl ko­rup­ci­jos su­lau­ku­siems Tel­šių po­li­ti­kams gre­sia ne­tek­ti na­rys­tės jų par­ti­jo­se.

Be kitų asmenų, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pareiškė įtarimus ėmus kyšį laikinajam Telšių administracijos vadovui „darbiečiui“ Kęstučiui Anglickui, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vadovei socialdemokratei Laimai Simanauskienei, tarybos nariui konservatoriui Juozui Butkevičiui.

Įtarimai dėl papirkimo pareikšti buvusiam administracijos direktoriui socialdemokratui Sauliui Urbonui.

Šių politikų partijų lyderiai žada reaguoti principingai.

„Jeigu partijos nariai patys nesustabdys savo narystės iki kol paaiškės kaltinimų jiems pagrįstumas, partija artimiausiu metu priims sprendimus nustatyta tvarka“, – BNS sakė Gintautas Paluckas.

„Vertiname tokius dalykus labai rimtai, be jokių išimčių ir beprasmybių ir tikimės, kad teisėsauga atliks savo darbą. Jeigu prie to prisidėjo socialdemokratų partijos nariai, jie, be jokios abejonės, turės palikti partiją“, – pridūrė jis.

Darbo partijos vicepirmininkas Šarūnas Birutis BNS taip pat teigė, kad K. Anglicko narystė partijoje turėtų būti stabdoma.

„Tiesą sakant, kol kas to negirdėjau, žinių neklausiau, bet tokie dalykai yra netoleruotini. Manau, kad reakcija bus atitinkama“, – kalbėjo politikas.

Konservatorių partijos lyderis Gabrielius Landsbergis BNS sakė, jog įtarimų sulaukęs J. Butkevičius „neturėtų būti partijos narys“.

„Mano žiniomis, partijos Priežiūros komitetas ir partijos Telšių skyrius rinksis priimti sprendimų“, – teigė Seimo narys.

Teisėsauga nurodo tirianti kyšininkavimo schemą, kur už viešuosius pirkimus Telšių rajono savivaldybės tarnautojai įtariami priėmę kyšius iš kai kurių pirkimuose dalyvaujančių įmonių atstovų už palankumą šioms bendrovėms.

Įtarimai dėl kyšio ėmimo šiame tyrime dar pareikšti savivaldybės Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjui Gintautui Lukauskui, o du verslininkai įtariami papirkimu.

K. Anglickas ir G. Lukauskas teismo sprendimu nušalinti nuo pareigų šešiems mėnesiams.

Visi įtariamieji yra sulaikyti.