Teisėjų korupcijos byla: į teismą atvesti dar 3 advokatai
Tei­sė­jų ko­rup­ci­jos by­lo­je pra­šo­ma su­im­ti tris ad­vo­ka­tus – Ma­rių Na­vic­ką, Gied­rę Cim­bo­lie­nę ir Drą­su­tį Zag­rec­ką, anks­čiau pra­neš­ta, jog šio­je by­lo­je pro­ku­ro­rai pra­šo su­im­ti 18 įta­ria­mų­jų.

Visi jie atvesti į Vilniaus miesto apylinkės teismą. Advokatai į teismą vesti surakinti antrankiais, G. Cimbolienė veidą slėpė po kailinių apdangalu ir skarele.

Vilniuje nuo 2013 metų advokate dirbanti G. Cimbolienė atstovauja narkotikų byloje nuteistam ir cigarečių kontrabandos byloje dar teisiamam vilniečiui Marjanui Taraškevičiui. Šioje byloje dar vieną kaltinamąjį gina kitas sulaikytas advokatas D. Zagreckas.

„Iki šios akimirkos į teismą kreiptasi dėl 18 įtariamųjų, dėl vieno jau priimtas sprendimas suimti dviems mėnesiams“, – BNS ketvirtadienį sakė Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovė Renata Endružytė.

Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė BNS patvirtino, kad pirmas suimtasis tyrime nėra teisėjas ar advokatas.

Ketvirtadienio rytą į teismą vienas pirmųjų atvestas advokatas Marius Navickas.

Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė BNS patvirtino, kad pirmas suimtasis tyrime nėra teisėjas ar advokatas.

Kaip skelbė žiniasklaida, trečiadienį tarp kelių atvestųjų į teismą buvo įmonės „Indema“ vadovas Rolandas Vasiliauskas, advokatas Aivaras Surblys.

Teisėsauga trečiadienį pranešė, jog korupcija įtariami Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai Viktoras Kažys, Konstantinas Gurinas ir Valdimaras Bavėjanas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjas Gintaras Čekanauskas, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys. Taip pat sulaikyti penki advokatai – Drąsutis Zagreckas, Romualdas Mikliušas, Giedrė Cimbolienė, Aivaras Surblys ir Marius Navickas.

Teisėsaugos duomenimis, iš viso trečiadienį sulaikyti 26 asmenys.

Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovas Žydrūnas Bartkus sakė, kad įtariamųjų skaičius gali augti.

Įtariama, kad sutartų kyšių suma galėjo siekti 400 tūkst. eurų. Anot prokuratūros, konkretūs kyšiai svyravo nuo vieno tūkstančio iki 100 tūkst. eurų.