Sugedo premjero „Spartanas“
Sek­ma­die­nį dėl ge­di­mo į Ry­gą ne­nus­kaid­ri­nęs pre­zi­den­tės  ka­riuo­me­nės or­lai­vis „Spar­tan“ pir­ma­die­nį vėl su­ge­do Briu­se­ly­je. Prem­je­rui Sau­liui Skver­ne­liui ir jį ly­din­čiai de­le­ga­ci­jai rei­kia ieš­ko­ti, su kuo grįž­ti na­mo.

Premjero atstovo spaudas Tomas Beržinskas BNS sakė, kad delegacija apie 19 val. Lietuvos laiku turėjo išskristi iš Briuselio, tačiau sulipus į lėktuvą, lakūnai pranešė aptikę gedimą.

Apie valandą pralaukus oro uoste, paaiškėjo, kad tuo pačiu „Spartanu“ grįžti nepavyks.

„Aišku, kad su šituo lėktuvu tikrai nebeišskrisime“, – pirmadienio vakarą sakė T. Beržinskas.

Jis teigė nežinąs, kas nutiko lėktuvui.

Vėliau Krašto apsaugos ministerija pranešė, kad pirminiais duomenimis, sugedo orlaivio atsarginis jėgainės generatorius. Gedimas pastebėtas orlaiviui riedant link oro uosto pakilimo tako. Įgulos vadas priėmė sprendimą skrydžio nebetęsti.

Orlaivis C-27J „Spartan“ bus remontuojamas vietoje. Antradienį į Briuselį išskris Karinių oro pajėgų (KOP) technikų komanda.

Vyriausybės vadovas Briuselyje susitiko su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu. Tai turėjo būti vienos dienos vizitas.

S. Skvernelį ir delegaciją į Belgijos sostinę skraidino tas pats KOP lėktuvas, dėl kurio gedimo sekmadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė negalėjo dalyvauti Latvijos nepriklausomybės šimtmečio minėjime.

KOP vadas pulkininkas Dainius Guzas BNS sakė, kad Dalią Grybauskaitę į Latviją turėjusiam skraidinti kariuomenės orlaiviui „Spartan“ buvo sugedusi aukščio valdymo sistema.

Pasak D. Guzo, jis pašalintas per dieną.

„Vakare jis buvo pataisytas ir tas lėktuvas šiandien išvežė premjerą į Briuselį“, – pirmadienio dieną BNS sakė KOP vadas.

Lietuvos kariuomenė iš viso turi tris transporto orlaivius „Spartan“.

Vienas jų po pernai įvykusio gedimo dar remontuojamas, o kitas lėktuvas sekmadienį baigė vadinamuosius reglamento darbus.