Sovietų paveldo gynėjui pasiskundus krata, teisėsauga sako įtarianti ginklo laikymą
Mask­vai pra­ne­šus, kad so­vie­tų pa­vel­dą Lie­tu­vo­je gi­nan­čio Ru­si­jos pi­lie­čio Vik­to­ro Or­lo­vo na­muo­se at­lik­tos kra­tos, Lie­tu­vos tei­sė­sau­ga tre­čia­die­nį pa­tvir­ti­no at­lie­kan­ti iki­teis­mi­nį ty­ri­mą dėl ne­tei­sė­to dis­po­na­vi­mo gink­lais.

„Galime patvirtinti, kad yra atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 253 str. (Neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais, šaudmenis, sprogmenimis ir sprogstamosiomis medžiagomis)“, – BNS informavo Vilniaus apygardos prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Prokuratūros atstovė atsisakė komentuoti procesinius veiksmus ir V. Orlovo statusą šiame tyrime, motyvuodama siekiu nepakenkti tyrimo sėkmei.

Apie kratas V. Orlovo namuose antradienį pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija. Maskva Lietuvos teisėsaugos veiksmus pavadino provokacija dėl politinių motyvų.

Kaip rašė , prieš porą dieną asociacijos „Užmiršti kariai“ vadovas V. Orlovas Rusijos propagandinei žiniasklaidai liejo apmaudą, kad teismas prokuroro prašymu davė leidimą atlikti kratą, nurodydamas, kad jis tariamai turi ginklų.

Lietuvos žvalgyba prieš kelerius metus yra skelbusi, kad per „Užmirštų kareivių“ organizaciją Rusija bando skleisti savo įtaką Lietuvoje. 2016 metais paskelbtame nacionaliniame grėsmių vertinime rašyta, kad organizacija bendradarbiauja su Rusijos ambasada.