Šnipinėjimo Rusijai byloje įtariamas Valerijus Ivanovas paleistas iš sulaikymo
Šni­pi­nė­ji­mo Mask­vai by­lo­je įta­ria­mas bu­vęs pro­so­vie­ti­nės or­ga­ni­za­ci­jos „Je­dinst­vo“ ly­de­ris, Ru­si­jos pi­lie­tis Va­le­ri­jus Iva­no­vas tre­čia­die­nį pa­leis­tas iš su­lai­ky­mo, pa­tvir­ti­no pro­ku­ra­tū­ra.

„Galiu patvirtinti, kad šiandien šis asmuo buvo paleistas iš sulaikymo“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė.

Pasak jos, V. Ivanovas paleistas išnykus būtinybei apriboti jam laisvę, tačiau Rusijos piliečiui „skirtas komplektas kardomųjų priemonių, užtikrinančių jo dalyvavimą procese“.

V. Ivanovas buvo sulaikytas per kratą jo namuose radus šaunamąjį ginklą. Jam pateikti įtarimai dėl neteisėto disponavimo ginklu.

Vis dėlto teisėsauga kol kas aiškinasi, ar V. Ivanovas irgi šnipinėjo Rusijai, tuo įtariama likusi grupė asmenų, įskaitant buvusį Socialistinio liaudies fronto lyderį Algirdą Paleckį. Šis suimtas nuo spalio.

Apie ikiteisminį tyrimą dėl galimo šnipinėjimo Rusijai teisėsauga paskelbė trečiadienį, įtariamųjų skaičiaus ji neatskleidžia.

Pasak generalinio prokuroro Evaldo Pašilio, šnipinėjant taikytasi į „visuomenei pačias jautriausias vietas“, įskaitant teisme nagrinėjamą Sausio 13-osios bylą.

Už šnipinėjimą Lietuvoje baudžiama laisvės atėmimu nuo dvejų iki dešimties metų.