Šimonytė dalyvaus konservatorių prezidento rinkimuose, bet į partiją nestos
Sei­mo na­rė Ing­ri­da Ši­mo­ny­tė pir­ma­die­nį pa­skel­bė, kad da­ly­vaus kon­ser­va­to­rių pir­mi­niuo­se rin­ki­muo­se, ren­kant kan­di­da­tą į Lie­tu­vos pre­zi­den­tus.

„Patvirtinau savo ketinimą dalyvauti pirminiuose partijos rinkimuose“, – žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Tačiau paklausta, ar stos į konservatorių partiją, ji atsakė neigiamai.

Buvusi finansų ministrė teigė, kad aktyviai nesiekė nominacijos, bet „nuomonę privertė pakeisti labai didelė parama tiek iš partijos bendruomenės, tiek iš žmonių, kurie niekaip nėra susiję su partija“.

„Tai yra tik sutikimas dalyvauti partijos pirminiuose rinkimuose. Tai nereiškia, kad aš gausiu partijos nominaciją“, – sakė I. Šimonytė.

Buvusios finansų ministrės kandidatūrą yra iškėlę daugiausia – 37 TS-LKD skyriai, 34 skyriai buvo iškėlę parlamentaro buvusio diplomato Žygio Pavilionio kandidatūrą, tačiau jis paskelbė nedalyvausiantis kandidatų atrankoje.

Partijai nepriklausančio finansų analitiko Gitano Nausėdos kandidatūrą yra iškėlę 28 skyriai, o partijos nario buvusio užsienio reikalų ministro Vygaudo Ušacko kandidatūrą – 27 skyriai.

Partijos iškelti kandidatai – G. Nausėda, V. Ušackas ir I. Šimonytė iki trečiadienio turi pranešti, ar sutinka dalyvauti pirminiuose TS-LKD rinkimuose.

43 metų ekonomistė I. Šimonytė nėra TS-LKD narė, tačiau Seimo rinkimuose dalyvavo kaip šios partijos keliama kanddatė, yra TS-LKD frakcijos Seime narė. 2009 – 2012 metais ji ėjo finansų ministrės pareigas, anksčiau yra dirbusi Lietuvos banko valdyboje, šiuo metu Seime vadovauja Audito komitetui.

Naujausios „Vilmorus“ apklausos duomenimis, už I. Šimonytę nurodo balsuosiantys 10 proc. apklausos dalyvių.

Kaip rodo šeštadienį dienraščio „Lietuvos rytas“ skelbiama apklausa, 22,3 proc. respondentų mano, kad G. Nausėda geriausiai tiktų vadovauti valstybei. Antras yra apie apsisprendimą kandidatuoti nepranešęs premjeras Saulius Skvernelis su 16,6 proc. palaikymu.

Diplomatas Vygaudas Ušackas sulaukė 12,9 proc. paramos. Kauno merą Visvaldą Matijošaitį kaip geriausią kandidatą į prezidentus įvardijo 7,8 proc. apklaustųjų.