Seimo pirmininkas viliasi išlikti Seimo pirmininku
Sei­mo pir­mi­nin­kas „vals­tie­tis“ Vik­to­ras Pra­nckie­tis ne­pa­lai­ko idė­jos trauk­tis iš val­dan­čio­sios koa­li­ci­jos po ne­sėk­min­go par­ti­jos kan­di­da­to prem­je­ro Sau­liaus Skver­ne­lio pa­si­ro­dy­mo pre­zi­den­to rin­ki­muo­se.

„Aš manau, mes neturime pasitraukti nuo atsakomybės, mes turime tęsti įsipareigojimus. Jei traukiamės į opoziciją, kas tuomet būtų pozicijoje, nes mūsų frakcija yra didžiausia? Ji turi būti pozicijoje ir tęsti tą veiklą. Aš tikiuosi, kad ją tęsime pasibaigus visoms emocijoms, solidariai“, – pirmadienį BNS sakė V. Pranckietis.

Komentuodamas prezidento rinkimų rezultatus, V. Pranckietis teigė gerbiantis žmonių pasirinkimą, taip pat sakė, jog prezidento rinkimų rezultatų ir trečios užimtos pozicijos nereikėtų tapatinti su Vyriausybės veiklos vertinimu.

Seimo pirmininkas svarstė, kad S. Skvernelio nesėkmę galėjo lemti ir vėlai pradėta rinkimų kampanija, ir tai, kad į prezidento postą jis kandidatavo eidamas premjero pareigas.

Prezidento rinkimuose trečias su 19,72 proc. balsų likęs S. Skvernelis pirmadienį patvirtino planus trauktis iš ministro pirmininko pareigų liepos 12 dieną.

„Vyriausybė savo darbą baigs liepos 12 dieną“, – sakė jis.

„60 proc. Lietuvos žmonių pasisakė už dešinės arba centro dešinės politikos vykdymą, įgyvendinimą. To nematyti Vyriausybei, kurios programa yra orientuota visiškai priešingai – centro kairės, būtų, man atrodo, neišmintinga“, – apie savo sprendimą kalbėjo jis.

Pirmajame rinkimų ture pirmauja opozicinės Tėvynės sąjungos– Lietuvos krikščionių demokratų iškelta Ingrida Šimonytė, ji surinko 31,15 proc. balsų. Už nepriklausomą kandidatą G. Nausėdą balsavo 30,95 proc. rinkėjų.