Seimo komitetas siūlo atmesti prezidentės veto
Par­la­men­ti­nis Ap­lin­kos ap­sau­gos ko­mi­te­tas Sei­mui siū­lo at­mes­ti pre­zi­den­tės ve­to pa­tai­soms, reg­la­men­tuo­jan­čioms at­lie­kų de­gi­ni­mo elek­tri­nių sta­ty­bą.

Už veto atmetimą trečiadienį balsavo 5, prieš – 2 komiteto nariai. Konservatorius Paulius Saudargas balsavime nedalyvavo, o „valstiečiai“ Petras Nevulis ir Virginija Vingrienė nepasirodė posėdyje.

Seimas ketvirtadienį balsuos, ar priimti prezidentės siūlymą, ar palikti rugsėjį Seimo priimtus pakeitimus, numatančias statybų ribojimus. Norint veto atmesti reikia, kad už tai balsuotų 71 Seimo narys.

Socialdemokratų frakcijos narys Linas Balsys posėdyje apgailestavo, kad vetuodama pataisas šalies vadovė neatsižvelgė į gyventojų būgštavimus dėl taršos ir kvapų, kai netoli gyvenviečių bus statomi atliekų deginimo įrenginiai.

Tuo metu prezidentės vyriausioji patarėja Lina Antanavičienė tikino, kad Dalia Grybauskaitė nėra sulaukusi nė vieno gyventojo skundo dėl Klaipėdoje jau veikiančios „Fortum“ atliekų deginimo gamyklos.

Prezidentė pataisas grąžino pataisas Seimui tobulinti, nes, anot jos, pakeitimais be jokių pagrįstų aplinkosaugos kriterijų apribojamos galimybės statyti naujas jėgaines, nustatoma 20 kilometrų atstumo riba nuo gyvenamosios teritorijos, taip pat kvestionuojama jau statomų dviejų jėgainių ateitis.

Seimas iš naujo svarstyti prezidentės vetuotas pataisas nusprendė praėjusią savaitę. „Valstiečių“ frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis BNS yra sakęs, kad frakcija sieks veto atmesti.

Seimo jau priimtoms pataisoms įsigaliojus, iškiltų grėsmė jau statomoms šimtamilijoninės vertės Vilniaus ir Kauno kogeneracinėms jėgainėms – Vilniuje atliekomis ir biokuru kūrenamą elektrinę stato energetikos grupė „Lietuvos energija“, o Kaune – kartu su Suomijos energetikos koncerno „Fortum“ įmone „Fortum Heat Lietuva“. Pastaroji jau degina atliekas Klaipėdoje.