Seimo biblioteka iškraustoma, kad užleistų vietą Sveikatos reikalų komitetui
Il­gus me­tus Sei­mo tre­čiuo­se rū­muo­se vei­ku­si skai­tyk­la-bib­lio­te­ka iš da­lies iš­kraus­to­ma, kad už­leis­tų vie­tą Svei­ka­tos rei­ka­lų ko­mi­te­tui.

Seimo opozicija stebisi tokiu valdančiųjų sprendimu.

„Valstiečių“ darbo pradžioje netilpo Ramūnas Karbauskis, išvijo kanclerę iš kabineto, o dabar ponia Kubilienė (Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė – BNS) nebetelpa, veja mūsų skaityklą. Manau, kad bus vienintelis pasaulyje parlamentas, kuris neturės savo bibliotekos ar, kaip mūsų atveju, filialo, kur buvo galima ateiti prieš įvairius posėdžius pasirinkti medžiagos, pasižiūrėti ir turėti informacijos. Pagaliau kaupti informaciją, kuri buvo saugoma skaitykloje“, – BNS sakė socialdemokratas Juozas Olekas.

Situaciją jis lygino su viduramžiais.

„Šiek tiek, galima sakyti, primena viduramžius, kai knygos buvo geriausia prakūra aikštėse. Dabar, matyt, į antrą pusę savo kadencijos „valstiečiai“ sugalvojo, kad nėra čia ko skaityti knygų“, – teigė J. Olekas.

Seimo kanclerė Daiva Raudonienė BNS pabrėžė, kad skaitykla nėra naikinama, tik dalis jos perkeliama į kitas patalpas.

„Naikinama tikrai nebus, ji dabar keliama į kitas patalpas, kol kas į Europos informacinį biurą, kur įėjimas ne per leidimų biurą. Yra papildomų patalpų poreikis, o skaitykla bus Europos informaciniame biure“, – sakė ji.

Kanclerė patvirtino, kad skaityklos patalpose planuojama įrengti Sveikatos reikalų komiteto posėdžių salę.