Seimas atmetė konservatorių siūlomą rezoliuciją dėl mokytojų atlyginimo
Sei­mas ket­vir­ta­die­nį at­me­tė kon­ser­va­to­rių siū­lo­mą re­zo­liu­ci­ją, ku­ria Vy­riau­sy­bė bū­tų ra­gi­na­ma kel­ti mo­ky­to­jams al­gas ir „sku­biai pra­dė­ti de­ry­bas su strei­kuo­to­jais dėl strei­kų už­bai­gi­mo“.

Rezoliucija taip pat norėta, kad Vyriausybė streikavusiems mokytojams siektų užtikrinti atlyginimą už prarastą darbo užmokestį.

Už tokį rezoliucijos projektą balsavo 41 Seimo narys, prieš buvo 44 ir susilaikė 8 parlamentarai. Dokumentą palaikė opoziciniai konservatoriai, liberalai, socialdemokratai, prieš buvo ir susilaikė valdantieji.

Du paramos balsus projektui skyrė valdančiųjų „valstiečių“ frakcijai priklausantys Centro partijos vadovas Naglis Puteikis ir nepartinis Valerijus Simulikas.

„Matom, jog Vyriausybė, deja, elgiasi neišmintingai, nežinia dėl kokių priežasčių, ar dėl artėjančių rinkimų, ar dėl charakterio, bando daužyti kumščiu į stalą ir šitokiu būdu kalbėti su streikuotojais. Toks kelias, mūsų įsitikinimu, veda niekur ir tik gali kelti vis didesnes problemas“, – sakė projektą pristatęs vienas jos teikėjų konservatorius Andrius Kubilius.

Konservatoriui oponavęs „valstietis“ Robertas Šarknickas teigė pats nukentėjęs nuo 2008–2012 metais premjero pareigas ėjusio A.Kubiliaus politikos.

„Tais metais, kai jūs dirbote premjeru, o aš mokytojavau, nukentėjau nuo jūsų politikos, kur pusę beveik metų nebuvo mokami atlyginimai ir mes, mokytojai, turėjom eiti, važiuoti į kitus darbus, kartu mokydami mokinius. Ir tų žalų atlyginimo mes nesulaukėme iš jūsų. Ar dabar adekvatu kalbėti, kai pats taip padarėte ir dabar negrąžinate žmonėms pinigų?“, – sakė R. Šarknickas.

A. Kubilius atsakė Vyriausybei vadovavęs ekonominės krizės metu, kuomet suvaldant krizę teko mažinti išlaidas visam viešajam sektoriui.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ketvirtą savaitę streikuoja dėl etatinio mokytojų apmokėjimo tvarkos, įsigaliojusios nuo rugsėjo.

Keliasdešimt šio profsąjungos pedagogų daugiau nei savaitę nakvoja Švietimo ir mokslo ministerijos patalpose.

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį situaciją aptarė susitikusi su profesinių sąjungų atstovais ir švietimo ekspertais.

Po susitikimo ji ypatingos skubos tvarka teikia pataisas, keičiančias etatinio darbi užmokesčio struktūrą. Prezidentūra teigia, kad pataisos palengvins etatinio mokytojų apmokėjimo įgyvendinimą.