Saulius Skvernelis nemano, kad krizės tyrimas gali pakenkti investicinei aplinkai
Prem­je­ras Sau­lius Skver­ne­lis ne­ma­no, kad Sei­mo Biu­dže­to ir fi­nan­sų ko­mi­te­to pir­mi­nin­ko Sta­sio Ja­ke­liū­no ini­ci­juo­tas ty­ri­mas dėl 2009–2010 me­tų kri­zės ap­lin­ky­bių ne­igia­mai pa­veiks Lie­tu­vos in­ves­ti­ci­nę ap­lin­ką.

„Šiandien dėl Lietuvos investicinės aplinkos ir sąlygų investuotojams yra faktas toks, kad „Doing Business“ reitinge esame 14 valstybė pasaulyje ir pirma valstybė Rytų ir Vidurio Europoje“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė S. Skvernelis.

Anot jo, tokie tyrimai ne tik kad neigiamai nepaveiks investicinės aplinkos, bet atvirkščiai, parodys, jog Lietuvoje galima investuoti.

„Aš tikrai nemanau, kad tai paveiks. Atvirkščiai, parodys, kad tai yra valstybė, kurioje galima investuoti, tą daryti skaidriai“, – sakė S. Skvernelis.

„Investuotojai, kurie ateina į Lietuvą, išskiria puikų bendradarbiavimą su Vyriausybe, puikių sąlygų sudarymą investicinėj aplinkoj ir garantiją, kad ta investicija bus apsaugota nuo įvairiausių galimų korupcinių įsikišimų arba neskaidrių ryšių ar neskaidrių įtakų“, – teigė premjeras.

S. Jakeliūnas anksčiau šią savaitę pareiškė, kad Lietuvos bankas (LB) trukdė vykdyti krizės aplinkybių tyrimą, teikė ne visą informaciją, dalį jos nuslėpė.

Parlamentaras taip pat sakė, kad prokurorų bus prašoma ištirti, ar LB tinkamai prižiūrėjo komercinius bankus, per krizę galėjusius manipuliuoti tarpbankinių palūkanų indeksu „Vilibor“.

Tuo metu LB valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pabrėžė, kad politikų priekaištai LB ir ketinimai atlikti dar vieną Jungtinės Karalystės finansinių technologijų (fintech) startuolio „Revolut“ patikrą blogina verslo aplinką šalyje.

Anot jo, grėsmės ypatingai gali paveikti fintech sektorių.