S. Skvernelio prezidento rinkimų štabo vadovas – V. Bakas
Sei­mo Na­cio­na­li­nio sau­gu­mo ir gy­ny­bos ko­mi­te­to pir­mi­nin­kas Vy­tau­tas Ba­kas va­do­vaus prem­je­ro Sau­liaus Skver­ne­lio pre­zi­den­to rin­ki­mų šta­bui.

Apie tai ministras pirmininkas trečiadienį paskelbė spaudos konferencijoje Vilniuje.

„V. Bakas – mano senas kolega, bendražygis, patikrintas įvairiais sunkiais ir ne tokiais sunkiais laikotarpiais. Aš džiaugiuosi ir esu dėkingas, kad jis sutiko būti vadovu“, – teigė S. Skvernelis.

Štabą konsultuos buvęs Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas, teisininkas Dominykas Vanhara, S. Skvernelis teigė, kad jo komandoje bus ir žinomas fotografas, leidėjas Marius Jovaiša.

Pareikšti paramos S. Skverneliui atvyko ir Kauno tardymo izoliatoriaus pareigūnė Rasa Kazėnienė, ji taps kandidato patikėtine.

„Tai yra tam tikras simbolis, tam tikras pokyčių simbolis mūsų valstybėje“, – kalbėjo premjeras.

Jo patikėtinėmis taip pat taps „valstiečių“ kandidatė į Lazdijų merus Ausma Miškinienė, su S. Skverneliu Vidaus reikalų ministerijoje dirbusi Ieva Gervinskaitė.

Daugiau komandos atstovų žadama pristatyti vėliau.

„Mes laimėsime šiuos rinkimus, nes mes turime turinį, mums nereikia brangių rinkodaros kampanijų, brangių viešųjų ryšių kampanijų“, – kalbėjo V. Bakas.

S. Skvernelis taip pat paskelbė, kad surinko rinkimuose dalyvauti reikalingus 20 tūkst. parašų. Jo štabo atstovas spaudai Skirmantas Malinauskas BNS patikslino, kad iš viso jau surinkta yra 25 tūkst. parašų.

Kovos su korupcija

Pirmuoju pažadu kandidatas įvardijo skaidrumo reformą – antikorupcinių teismų steigimą, šešėlio mažinimą, su korupcija kovojančių institucijų stiprinimą.

S. Skvernelis žada valstybės biudžetą, orientuotą į žmonių gerovę.

„Niekada nesutiksiu su biudžetu, kuris galimai bus antikonstitucinis, kuris programuos socialinės gerovės mažinimą, ar tai būtų mažinamos pensijos, atlyginimai, ar labai svarbios socialinės išmokos“, – kalbėjo premjeras.

Jis taip pat žadėjo, kad Lietuva taps augančia valstybe, o kalbėdamas apie užsienio politiką pabrėžė norintis pereiti „nuo personalinės, emocijomis grįstos užsienio politikos prie mūsų nacionalinius interesus užtikrinančios ir stiprinančios politikos“.

Jeigu būtų išrinktas, pirmo užsienio vizito S. Skvernelis vyktų į Lenkiją.

„Manau, kad tai yra mūsų strateginis partneris kalbant tiek apie ekonomiką, tiek apie kultūrą, tiek apie bendrą istoriją, tiek apie bendrą mūsų valstybių saugumą“, – tvirtino kandidatas.

S. Skvernelis teigė sieksiantis, kad būtų atnaujinti NATO gynybos planai, stiprinami oro ir jūrų gynybos pajėgumai, krašto apsaugai skiriami pinigai naudojami skaidriai.

„Tikrai netoleruosiu nei „auksinių šaukštų“ istorijų, nei pirkimų sraigtasparnių, kurie negali žiemą skraidyti, nes tai diskredituoja visas mūsų pastangas, nukreiptas į mūsų šalies gynybą“, – sakė jis.

„Prisiekiu, kad tarnausiu tiktai Lietuvai ir jos žmonėms, ne bankams, ne prekybos centrams, ne oligarchams, ne alkoholio pramonei – tiktai Lietuvos žmonėms“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Nemato skirtumo ar premjeras, ar prezidentas

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako nematantis skirtumo tarp Sauliaus Skvernelio kaip premjero ir kaip kandidato į prezidentus veiklos.

„Manau, kad tai yra vienas asmuo ir jis veikia tuo pačiu laiku“, – Žinių radijui sakė Seimo pirmininkas.

Dėl to, pasak V. Pranckiečio, nėra prasminga ieškoti skirtumų, kur S. Skvernelis vyksta kaip premjeras, o kur – kaip kandidatas.

„Tai yra vienas žmogus, vienas asmuo ir jam galioja tos taisyklės, kurios galioja premjerui, ištisą parą ir jis negali būti atskirtas. Todėl nereikėtų skirti išskirtinio dėmesio tam, kad jis važiuoja tuo laikotarpiu“, – mano Seimo pirmininkas.

Prezidento rinkimai vyks gegužę.