Ramūnas Karbauskis: tai buvo mano pasiūlymas
„Vals­tie­čių“ ly­de­ris, Sei­mo Kul­tū­ros ko­mi­te­to pir­mi­nin­kas Ra­mū­nas Kar­baus­kis sa­ko, kad jis pa­siū­lė li­te­ra­tū­ro­lo­go Min­dau­go Kviet­kaus­ko kan­di­da­tū­rą į kul­tū­ros mi­nis­trus.

„Tai buvo mano siūlymas premjerui, ir aš manau, kad jis atitinka tuos reikalavimus, kurie turėtų būti keliami būtent kultūros ministrui“, – Žinių radijui antradienį sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, didžiausias naujojo kultūros ministro laukiantis darbas – Kultūros pagrindų įstatymo rengimas.

„Būtent to įstatymo rengimas neišvengiamai vers pajungti visas pajėgas, visą kultūrinį pasaulį į to įstatymo rengimą ir per didesnį bendravimą, per komunikaciją, kurios kažkur trūkdavo, pavyks išvengti neišsiaiškinimų arba nesusipratimų“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Su pateiktuoju kandidatu į kultūros ministrus pirmadienį susitiko prezidentė Dalia Grybauskaitė. Sprendimą dėl jo kandidatūros ji žada priimti artimiausiu metu.

Dabartinė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson pareigas eis iki gruodžio 22 dienos. Premjeras Saulius Skvernelis ją atstatydino, kaip teigė, siekdamas naujo impulso reformoms. Tuo pačiu atleisti aplinkos, švietimo ir mokslo ministrai. Jų kandidatūros prezidentei dar nėra pateiktos.