Ramūnas Karbauskis nori ankstinti Seimo rinkimus
Val­dan­tie­ji „vals­tie­čiai“ siū­lys nau­jam pre­zi­den­tui keis­ti par­la­men­to rin­ki­mų da­tą, tei­gia jų ly­de­ris Ra­mū­nas Kar­baus­kis. „Mū­sų rin­ki­mų pa­ža­das, ne vi­si mū­sų Sei­mo na­riai jį pri­si­me­na, – kad bū­tų ge­rai anks­tin­ti Sei­mo rin­ki­mus dėl to, kad nau­jai iš­rink­ta Sei­mo dau­gu­ma, Vy­riau­sy­bė tu­rė­tų lai­ko dirb­ti su biu­dže­to pro­jek­tu, ku­ris bu­vo ruo­šia­mas bu­vu­sios Vy­riau­sy­bės“, – ket­vir­ta­die­nį Sei­me žur­na­lis­tams sa­kė R. Kar­baus­kis.

„Manau, kad apie tai bus diskutuojama su nauju šalies vadovu, kad galbūt ir reikia tada daryti išankstinius rinkimus, kad būtų įgyvendintas šitas dalykas“, – pridūrė jis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas pabrėžė, kad Konstitucijos pataisos būtų teikiamos tik tuo atveju, jeigu pavyktų dėl to sutarti su opozicija.

Parlamento rinkimus iš spalio į kovą siūlyta perkelti tam, kad naujai išrinktas parlamentas pats turėtų galimybę formuoti kitų metų biudžetą.

R. Karbauskis neatmetė, kad tokiu atveju kitų metų pavasarį būtų galima surengti pirmalaikius parlamento rinkimus.

Seimo opozicijos atstovai ketvirtadienį pareiškė esantys atviri valdančiųjų „valstiečių“ pasiūlymui keisti Seimo rinkimų datą iš rudens į pavasarį.

„Aš nematau problemų visiškai jokių. Esame visiškai atviri ir mūsų tai tikrai negąsdina“, – BNS sakė opozicijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Jai antrino didžiausią opozicinę frakciją turinčių konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

„Mūsų plane, kuris pasiekė spaudą praėjusią savaitę, buvo užsiminta, kad Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai svarstytų rinkimų ankstinimą į pavasarį“, – BNS teigė politikas.

2016 metais, tuoj po Seimo rinkimų, „valstiečiai“ su keliais Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovais buvo parengę ir registravę Konstitucijos pataisą, kad Seimo rinkimai vyktų kovo mėnesį.

Parlamento rinkimus iš spalio į kovą siūlyta perkelti tam, kad naujai išrinktas parlamentas pats turėtų galimybę formuoti kitų metų biudžetą. Tokiu atveju šio Seimo kadencija būtų maždaug pusmečiu trumpesnė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šį pasiūlymą yra pavadinusi logišku. Tuo metu kiti parlamentarai sumanymą keisti rinkimų datą vadino populistiniu. Jam nepritarė nei tuomet valdančioje koalicijoje buvusių socialdemokratų, nei opozicinių konservatorių atstovai.

Dabar Konstitucijoje numatyta, kad eiliniai Seimo rinkimai rengiami Seimo narių įgaliojimų pabaigos metais spalio antrą sekmadienį.

Dėl Konstitucijos pataisų priėmimo Seime balsuojama du kartus, tarp balsavimų padarant ne mažiau kaip trijų mėnesių pertrauką. Nuostatos laikomos priimtomis, jeigu už jas balsuoja ne mažiau kaip du trečdaliai arba ne mažiau kaip 94 parlamentarai.