Ramūnas Karbauskis: „Niekas Kalėdų iš mūsų nepavogs“
Taip, val­dan­čių­jų ly­de­ris Ra­mū­nas Kar­baus­kis įver­ti­no pra­ne­ši­mus, esą Sei­mo kul­tū­ros ko­mi­te­te užk­liu­vo Ka­lė­dų se­ne­lis ir Ka­lė­dų šven­ti­mo tra­di­ci­jos.  

Vakar pranešta, kad Seimo kultūros komitete kalbėta apie etninės kultūros klausimus ir kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis neva pareiškė, jog nėra teisinga, kad vaikai trokšta vykti į Laplandiją aplankyti Kalėdų Senelio. Netrukus žiniakslaidoje paskelbta, kad „Draudimais pagarsėję valdantieji stebina toliau: šįkart užkliuvo nelietuviškas Kalėdų Senelis“ ar „R. Karbauskio dėmesys – jau ir Kalėdoms: užkliuvo populiari daina bei Kalėdų Senelis“.

Vis dėlto netrukus Ramūnas Karbauskis patikslino savo požiūrį.

„Šiandien Kultūros komiteto posėdžio pabaigoje kolegos ėmė nagrinėti etnokultūros temą. Kalbėti apie tai, kad pamažu atsisakome savo lietuviškų tradicijų ir gražiausias šventes pasitinkame įpindami vis daugiau kitų šalių kultūrų elementų, kurie daugiau siejami su komercija. Sutinku su kolegomis ir manau, kad kalbant apie vieną gražiausių metų švenčių – Kalėdas, turėtume prisiminti Kalėdą, lietuvišką šios šventės personažą, kurį baigiame pamiršti. Jis kitoks, nei kitų kultūrų Kalėdų simbolis. Iš visų pasaulio Kalėdų Senelių mūsų Kalėda išsiskiria ir apdaru – šviesiais kailiniais. Kalėda, simbolizuoja vaikų norų margumą ir gebėjimą juos pildyti. Pasak etnografų, šviesi spalva reiškia šviesos laukimą ir yra didžiojo pasikeitimo bei šviesos sugrįžimo simbolis. Pasakodami vaikams istorijas apie lietuvišką Kalėdų Senį – Kalėdą, pasiūlydami lankyti jį, rašyti laiškus su norais, galime sustiprinti pasididžiavimo savo tradicijomis jausmą, tuo pačiu galime tapti įdomūs ir žmonėms iš kitų šalių“, – vakar vėlai vakare savo „Facebook“ paskyroje parašė „valstiečių“ lyderis.