Ramūnas Karbauskis: Arvydo Vaitkaus atleidimą aiškinsis teismas
Val­dan­tie­ji „vals­tie­čiai“ nie­ka­da ne­svars­tė ne­pa­si­ti­kė­ji­mo su­si­sie­ki­mo mi­nis­tru Ro­ku Ma­siu­liu klau­si­mo, tei­gia frak­ci­jos Sei­me se­niū­nas Ra­mū­nas Kar­baus­kis. Ta­čiau jis tei­gia lau­kian­tis mi­nis­tro at­sa­ky­mų į jam pa­teik­tus klau­si­mus dėl žvyr­ke­lių as­fal­ta­vi­mo ir Lie­tu­vos pa­što veik­los.

„Tokios kalbos apie nepasitikėjimą nėra buvę. (...) Klausimo iš mūsų pusės niekada nebuvo dėl nepasitikėjimo“, – antradienį Seime žurnalistams pareiškė R. Karbauskis.

Pasak jo, Klaipėdos jūrų uosto vadovo Arvydo Vaitkaus atleidimo priežasčių „valstiečių“ frakcijai susisiekimo ministras neaiškins, nes ant kilimėlio „valstiečiai“ jo nekvies. Apie tokį būsimą kvietimą pirmadienį BNS sakė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.

„Ryte gavome žinią, kad Vaitkus kreipėsi į teismą dėl atleidimo, dėl to mes to klausimo nebenagrinėjame. Teismas aiškinsis. Tuo klausimu jo nekviesime“, – teigė R. Karbauskis.

Pats A. Vaitkus BNS sakė, jog ketina kreiptis į teismą, tačiau skundo kol kas nepateikė. Vilniaus apygardos administracinio teismo atstovė Sigita Baltaduonė BNS patviritno, kad skundo teismas dar nėra gavęs.

R. Karbauskio teigimu, ministro abejonės, ar jam pavyks išsaugoti postą, kyla ne dėl jo sprendimų, susijusių su A. Vaitkaus atleidimu. Valdančiajai koalicijai priklausantys socialdarbiečiai dėl R. Masiulio veiklos jam yra pateikę 18 klausimų.

„Mus stebina situacija, gal žmogus nenori atsakinėti į pateiktus klausimus ar neturi reikiamų atsakymų“, – antradienį tvirtino R. Karbauskis.

Jo teigimu, praėjusią savaitę „valstiečiai“ R. Masiulio paprašė paaiškinimų dėl žvyrkelių finansavimo, kuris esą „yra tragiškas“, be to, jų netenkina ir Lietuvos pašto veikla.

R. Karbauskis sakė laukiantis ministro atsakymų į priekaištus dėl jo darbo: „Gavę juos (atsakymus – BNS), svarstysime.“