Ramūną Karbauskį premjero žingsnis nustebino, tačiau viskas „kad tik į gerą“
Val­dan­čio­sios Lie­tu­vos vals­tie­čių ir ža­lių­jų są­jun­gos (LVŽS) pir­mi­nin­kas Ra­mū­nas Kar­baus­kis svei­ki­na prem­je­ro Sau­liaus Skver­ne­lio spren­di­mą at­sta­ty­din­ti švie­ti­mo, kul­tū­ros ir ap­lin­kos mi­nis­trus.

„Galiu pasveikinti premjerą, kad jis ryžtingai žengė tą žingsnį. Mes šnekėjome apie tai, kad sprendimai dėl to, kad stiprinti, perinstaliuoti tam tikrose įtampose situaciją yra naudingi ir svarbūs, bet tikrai negalvojau, kad premjeras šiandien tą ryšis padaryti, bet jis ryžosi, manau, kad tik į gerą“, – BNS pirmadienį sakė R. Karbauskis.

Jis patvirtino, kad galimybę keisti šiuos tris ministrus su premjeru yra aptaręs, tik teigė nežinojęs, jog tai bus padaryta būtent pirmadienį.

„Apie tai buvom šnekėję su premjeru ne kartą, premjero pozicija buvo, kad pasikeitimai vis viena būtų buvę, kai po prezidento rinkimų vyksta privalomas Vyriausybės performavimas. Bet jo sprendimas tai padaryti dabar yra logiškas“, – pažymėjo R. Karbauskis.

Ministras pirmininkas S. Skvernelis pirmadienį paskelbė, kad keičia tris savo Vyriausybės ministrus – kultūros, švietimo ir mokslo bei aplinkos.

Premjeras žurnalistams teigė, kad taip nori duoti impulsą sėkmingiau vykdyti reformas šiose ministerijose.

S. Skvernelis sakė, kad trečiadienį įteiks teikimus prezidentei Daliai Grybauskaitei dėl švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės, kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson ir aplinkos ministro Kęstučio Navicko atleidimo.

Jis teigė apie šį sprendimą iš anksto neįspėjęs šalies vadovės.