R. Paksas: susitikimų su V. Putinu ir A. Lukašenka derinti Lietuvoje neprivalau
Eu­ro­par­la­men­ta­ras Ro­lan­das Pa­ksas sa­ko su Lie­tu­vos val­džios at­sto­vais ne­de­ri­nęs sa­vo su­si­ti­ki­mų su Ru­si­jos ir Bal­ta­ru­si­jos va­do­vais, nes to da­ry­ti ne­pri­va­lo.

„Aš neprivalau, kaip Europos Parlamento narys, su niekuo derinti, išskyrus savo parlamentines tarnybas, kurios yra informuotos ir duoda sutikimą išvykti arba neišvykti“, – penktadienį per spaudos konferenciją Vilniuje teigė R. Paksas.

„Manau, kad parlamentaras turi būti toks, kad būtų tose vietose, kuriose yra reikalingas. Derinti ar ne – ne mano funkcija. Žinau, kad Užsienio reikalų ministerijos pozicija yra kategoriškai priešinga. Tai tiesiai atsakant į klausimą – nederinau“, – pridūrė jis.

R. Paksas Minske ketvirtadienį susitiko su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka, taip pat energetikos ministru Viktoru Karankevičiumi ir sako aptaręs Astravo elektrinės saugumo, galimo Karaliaučiaus ir Lietuvos regiono demilitarizavimo klausimus. Pernai gruodį jis Maskvoje buvo susitikęs su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

R. Paksas tvirtino, kad būtent po vizito Maskvoje jis išsiuntė laiškus Baltijos regiono valstybėms, tarp jų – Baltarusijai, Suomijai, Vokietijai bei sulaukė Baltarusijos ambasadoriaus prie ES Briuselyje atsakymo, jis vėliau ir padėjo suorganizuoti susitikimus.

Minske politikas teigė pristatęs idėją kviestis tarptautinius atominės energetikos saugumo ekspertus iš Japonijos, burti bendrą ekspertų grupę ir išgirdęs A. Lukašenkos pritarimą. R. Paksas nemano, kad pateikdamas pasiūlymus, nesuderinamus su oficiąliaja Lietuvos pozicija, galėjo pakenkti.

„Manau, kad reikėtų keisti Užsienio reikalų ministerijos vadovus“, – pareiškė jis.

„Aš atstovauju savo šeimai, savo vaikamss, savo anūkams, savo tautai ir aš tikrai nepritariu tai karinių vanagų politikai, kurią įgyvendina dabartinis politinis istablišmentas. Ar jis bus, informuotas mano važiavimų, ar ne, aš nuoširdžiai darysiu tą patį“, – teigė R. Paksas.