Prokuroras: Eligijus Masiulis gavo 10 tūkstančių eurų iš Raimondo Kurlianskio
Pro­ku­ro­ras Jus­tas Lau­cius pir­ma­die­nį pra­ne­šė, kad pra­ėju­sių me­tų pa­bai­go­je bu­vęs Li­be­ra­lų są­jū­džio ly­de­ris Eli­gi­jus Ma­siu­lis ga­vo 10 tūkst. eu­rų iš vers­lo kon­cer­no „MG Bal­tic“ bu­vu­sio vi­cep­re­zi­den­to Rai­mon­do Kur­lians­kio.

Politinės korupcijos bylą nagrinėjančiame teisme prokuroras sakė, kad mokėjimo paskirtis buvo nurodyta kaip paskola.

„2018 metų gruodžio 12 dieną E. Masiulis į sąskaitą gavo 10 tūkst. eurų mokėjimą iš R. Kurlianskio“, – Vilniaus apygardos teisme sakė J. Laucius.

Pasak prokuroro, už šiuos pinigus E. Masiulis apmokėjo advokato paslaugas, sumokėjo užstatą į Vyriausiąją rinkimų komisiją, kad galėtų dalyvauti Klaipėdos mero rinkimuose, „tenkino kasdienius buitinius poreikius“.

J. Lauciaus teigimu, sudaryta paskolos sutartis neatitinka įstatymų.

„Ji nėra patvirtinta notaro, bet joje yra ne tik E. Masiulio ir R. Kurlianskio, bet ir jų advokatų Simono Slapšinsko ir Mindaugo Bliuvo parašai“, – kalbėjo pareigūnas.

Jis atkreipė teismo dėmesį, kad E. Masiuliui ir R. Kurlianskiui iki šiol galioja teisėsaugos draudimas tarpusavyje ar per tarpininkus bendrauti.

Prokuroras J. Laucius sako, kad šią informaciją gavo iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ir Specialiųjų tyrimų tarnybos. Teismas šiuos duomenis žada vertinti vėliau pirmadienį.