Prokuratūra: Rusija klaidina visuomenę skleisdama melą apie Sausio13-ąją
Bu­vu­sį Lie­tu­vos pro­ku­ro­rą Si­mo­ną Slap­šins­ką už akių ap­kal­ti­nu­si Ru­si­jos tei­sė­sau­ga to­kiu bū­du ne­tei­sė­tai ban­do pa­veik­ti Lie­tu­vos pro­ku­ro­rus bei klai­din­ti vi­suo­me­nę.

„Tokie užsienio valstybės pranešimai, kuriuose kartu platinami ir melagingi teiginiai apie Sausio 13-osios įvykius bei Lietuvos suverenumą, vertintini tik kaip bandymai neteisėtai paveikti savo pareigas vykdančius Lietuvos prokurorus, teisėjus, kitus pareigūnus bei siekis klaidinti visuomenę. Tokie užsienio valstybės sprendimai kitos valstybės pareigūnų atžvilgiu prieštarauja teisingumo principams, kuriais vadovaujasi demokratinės teisinės valstybės“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Prokuratūra teigia iš Rusijos negavusi jokių oficialių pranešimų apie galimai Lietuvos teisėjų bei prokurorų atžvilgiu pernai pradėtą baudžiamąjį persekiojimą bei pareikštus kaltinimus.

Apie Rusijos Tyrimų komiteto kaltinimus S. Slapšinskui pirmadienį pranešė Rusijos naujienų agentūra „Interfax“. Pranešime teigiama, kad su rezonansine Sausio 13-osios byla dirbęs S. Slapšinskas už akių kaltinamas „neteisėtu Rusijos piliečių baudžiamuoju persekiojimu“.

Rusija dar pernai liepą paskelbė pradėjusi tyrimą dėl Lietuvos teisėjų ir prokurorų, susijusių su Sausio 13-osios bylos nagrinėjimu. Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamentui S. Slapšinskas vadovavo 2011–2016 metais. Nuo 2016-ųjų jis dirba advokatu.

Prokuratūra reaguodama į kaltinimus S. Slapšinskui pirmadienį pranešime priminė, jog dar praėjusių metų gruodį paskelbė apie atliekamą tyrimą dėl galimo šnipinėjimo Rusijai.

Jame įtarimai pateikti neįvardijamam „visam tinklui asmenų“, tarp jų – buvusiam Socialistinio liaudies fronto lyderiui Algirdui Paleckiui, kuris nuo praėjusių metų spalio iki šiol yra suimtas. Tąkart pranešta, kad suimta yra ir daugiau asmenų, tačiau jų tapatybės neatskleistos.

„Lietuvos prokuratūra taip pat pabrėžia, kad siekiant apsaugoti Lietuvos pareigūnų teisėtus interesus, nuolat bendradarbiaujama ir keičiamasi aktualia informacija su atsakingais asmenimis bei institucijomis“, – pirmadienį pranešime teigia Generalinė prokuratūra.

Ji taip pat pažymi, kad sprendimą Sausio 13-osios byloje Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija turėtų skelbti jau kitą savaitę – kovo 27 dieną.

Kaltinimai dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų veikiant organizuotoje grupėje pateikti 67 Rusijos Federacijos, Ukrainos ir Baltarusijos Respublikos piliečiams, 1991 metais ėjusiems vadovaujančias pareigas Sovietų Sąjungos komunistų partijoje, Gynybos, Vidaus reikalų ministerijose, Valstybės saugumo komitete (KGB), jų sukarintuose padaliniuose.