Prezidentė žada, kad Lietuva perduos Ukrainai šovinių
Ki­je­ve vie­šin­ti pre­zi­den­tė Da­lia Gry­baus­kai­tė penk­ta­die­nį pa­ža­dė­jo, kad Lie­tu­va per­duos Ukrai­nai amu­ni­ci­jos ir at­siųs dau­giau ka­rių ins­truk­to­rių ap­mo­ky­ti vie­ti­nėms pa­jė­goms.

Šalies vadovė taip pat tvirtino, kad Lietuva atsiųs į Ukrainą kibernetinio saugumo ekspertų, jie padėtų atremti hibridines atakas, ypač per kitąmet vyksiančius prezidento ir parlamento rinkimus.

„Mes nusprendėme nedelsiant suteikti karinę paramą amunicijos forma, padidinsime karinių instruktorių ir kibernetinio saugumo instruktorių kiekį, mes apsisprendėme dėl papildomos humanitarinės pagalbos“, – per bendrą spaudos konferenciją su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka sakė D. Grybauskaitė.

Lietuva jau anksčiau yra perdavusi Ukrainai šovinių, kai kurių ginklų ir ginkluotės elementų. Pirmą kartą tokia siunta Ukrainą pasiekė 2014 metais, kai Rusija aneksavo Krymo pusiasalį ir pradėjo remti separatistus rytinėje šalies dalyje.

Šiuo metu Ukrainoje vietos pajėgas apmoko kiek daugiau nei 20 instruktorių. Seimo mandatas leidžia į Ukrainą išsiųsti iki 60 karių.