Prezidentė atsisakė skirti Irmą Gudžiūnaitę aplinkos ministre
Pre­zi­den­tė Da­lia Gry­baus­kai­tė at­si­sa­kė skir­ti so­cial­dar­bie­tę Ir­mą Gu­džiū­nai­tę ap­lin­kos mi­nis­tre, tre­čia­die­nį pra­ne­šė ša­lies va­do­vės spau­dos tar­ny­ba.

Profesionalumas, kuruojamos srities išmanymas, administraciniai gebėjimai, skaidrumas ir interesų konflikto vengimas – pagrindiniai Prezidentės keliami reikalavimai visiems kandidatams į ministrus.

Veržli ir perspektyvi jauna politikė, tačiau neturi reikiamos dalykinės patirties ir susitikime nepademonstravo vadovavimui aplinkos apsaugos sektoriui reikiamų žinių ir kompetencijos.

I. Gudžiūnaitė, pasak Prezidentės, veržli ir perspektyvi jauna politikė, tačiau neturi reikiamos dalykinės patirties ir susitikime nepademonstravo vadovavimui aplinkos apsaugos sektoriui reikiamų žinių ir kompetencijos.

Aplinkos ministerijai tenka labai platus atsakomybių spektras – nuo atliekų tvarkymo ir vandenvalos iki miškų apsaugos, statybų ir renovacijos, klimato kaitos ir Astravo AE klausimų. Todėl Prezidentė kviečia premjerą vadovauti šiam sudėtingam sektoriui ieškoti visapusiškos patirties turinčio kandidato, rašoma pranešime spaudai.

Trisdešimtmetė Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) narė I. Gudžiūnaitė iki šiol dirbo teisingumo viceministre, anksčiau buvo teisingumo atašė Lietuvos atstovybėje Europos Sąjungoje.

Todėl Prezidentė kviečia premjerą vadovauti šiam sudėtingam sektoriui ieškoti visapusiškos patirties turinčio kandidato, rašoma pranešime spaudai.

Ji patvirtino, jog beveik dvejus metus buvo Lietuvos socialdemokratų partijos prezidiumo narė, birželį moteris įstojo į Lietuvos socialdemokratų darbo partiją. Šiuo metu ji įrašyta pirmoji socdarbiečių sąraše rinkimuose į Vilniaus savivaldybę.

I Gudžiūnaitė tikino nutolusi nuo socialdemokratų partijos dirbdama Briuselyje, taip pat nenorėjo dalyvauti vidiniuose partijos lyderių ginčuose. Į LSDDP ji tvirtino įstojusi jau būdama viceministre bei atmetė, kad tai galėjo daryti mainais už skirtą postą. Ji teigia pasirinkusi socdarbiečius matydama galimybes čia realizuoti savo „vakarietiškas socialdemokratines idėjas“.

Politikė sako, kad į Vilniaus tarybą apsisprendė eiti dar iki pasiūlymo užimti aplinkos ministro postą. Priimdama šį pasiūlymą ji sako automatiškai atsisakanti ambicijų savivaldoje, tačiau įstatymai jai nebeleidžia išsibraukti iš sąrašų.

Aplinkos ministro postas laisvas nuo praėjusių metų gruodžio, kai premjeras Saulius Skvernelis iš pareigų atstatydino aplinkos ministrą Kęstutį Navicką.