Premjeras susitiko su Aleksejaus Navalno atstovu
Mi­nis­tras pir­mi­nin­kas Sau­lius Skver­ne­lis penk­ta­die­nį su­si­ti­ko su Ru­si­jos opo­zi­ci­jos ly­de­rio Alek­se­jaus Na­val­no šta­bo va­do­vu Leo­ni­du Vol­ko­vu.

Susitikime dalyvavęs premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas BNS sakė, kad politikai aptarė situaciją Rusijoje, kovą su korupcija, A. Navalno veiklą.

„Pasikalbėjome, kad dažnai ir valdžios atstovai, ir žurnalistai neatskiria Rusijos ir Kremliaus. Taip, apklausos rodo, kas nemaža dalis rusų palaiko V.Putino režimą, bet L. Volkovas pasidalino savo įžvalgomis apie tokių apklausų patikimumą, papasakojo apie jų pačių daromų apklausų rezultatus“, – teigė S. Malinauskas.

„Kalbėta apie tai, kad Rusijos piliečiai nejaučia priešiškumo Europos Sąjungai ir tai stipriai nepasikeitė net įvedus sankcijas. Tai lemia tai, jog žmonės keliauja, mato, lygina ir supranta, kiek oficiali propaganda skiriasi nuo realybės. Kalbėjome apie tai, kaip keičiasi Rusijos visuomenės, ypač jaunimo, nuotaikos“, – pridūrė jis.

Pasak premjero patarėjo, Rusijoje L. Volkovui gresia baudžiamoji atsakomybė už protestų organizavimą.

Dalis A. Navalno inicijuotų protestų viešinti iš Lietuvos, publikuojant tiesiogines transliacijas vaizdo dalijimosi platformoje „Youtube“ ir „Twitter“.

Organizatoriams patalpas su įranga suteikė Europos humanitarinis universitetas, o taip daryta siekiant, kad transliacijų netrikdytų Rusijos policija.