Premjeras: ne konkretūs teismų sprendimai rodo sistemos ydas
Mi­nis­tras pir­mi­nin­kas Sau­lius Skver­ne­lis sa­ko, kad sis­te­mi­nes teis­mų prob­le­mas ro­do ne kon­kre­tūs jų spren­di­mai, o skaid­ru­mo ir veik­los efek­ty­vu­mo sto­ka.

Taip premjeras kalbėjo klausiamas apie savo bendražygio, rinkimų štabo vadovo, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Vytauto Bako pasisakymą.

Jis praėjusią savaitę užsiminė apie būtinybę pertvarkyti teismus, kai komentavo Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą, kuriuo informaciją jo vadovaujamam parlamentiniam tyrimui pernai teikęs Valstybės saugumo departamentas (VSD) pripažintas paskleidęs tikrovės neatitinkančius teiginius apie buvusį politiką Raimondą Šukį.

„Dėl kiekvienos bylos mes galime turėti savo nuomonę ir ne konkreti byla nusprendžia apie sistemos turimas problemas arba ydas. Tikrai nesiečiau niekada to, stengčiaus nedaryti“, – žurnalistams Vyriausybėje trečiadienį sakė premjeras.

„Man atrodo, kad jis (apie reformą) kalbėjo po konkretaus teismo sprendimo, tai galbūt nesiejo su konkrečia byla, bet vieta ir laikas komentaro, kuris išsakytas, gali tokias prielaidas kelti, kad tai siejama su konkrečiu sprendimu. Ar jis siejo, ar ne, klauskite paties V. Bako“, – kalbėjo jis.

S. Skvernelis teigė, kad pagrindinė teismų problema yra skaidrumo, veiklos efektyvumo, atvirumo ir visuomenės pasitikėjimo trūkumai.

„Tie pokyčiai bus reikalingi, bet tikrai nesiečiau to su konkrečiomis bylomis jokiu atveju“, – sakė ministras pirmininkas.

V. Bakas praėjusį penktadienį BNS teigė, kad jo neįtikina teismo sprendimai, priimami teisėjų, „kuriuos moko (koncerno) „MG Baltic“ byloje atstovaujantys teisėjai“.

Parlamentaras dalijosi atveju, kur matyti, kad „MG Baltic“ ir kelių kitų asmenų byloje prieš valstybę dėl žalos atlyginimo ieškovų atstovė yra advokatė Solveiga Palevičienė, šių metų vasario 7 dieną vedusi seminarą Nacionalinėje teismų administracijoje.

Teisėjų taryba V. Bako pasisakymus apskundė Seimo Etikos ir procedūrų komisijai.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pernai atliko tyrimą dėl verslo poveikio politikai. Vėliau parlamentarai jį patvirtino.