Premjeras leidžiasi į Aplinkos ministerijos vadovo paieškas, tačiau abejoja, ar pavyks
Val­dan­tie­ji nu­spren­dė ne­siim­ti Ap­lin­kos ir Ener­ge­ti­kos mi­nis­te­ri­jų jun­gi­mo, ir prem­je­ras ža­da to­liau ieš­ko­ti mi­nis­te­ri­jos va­do­vo penk­ta­die­nį pra­ne­ša „Vers­lo ži­nios“.

Ketvirtadienį premjero atstovas spaudai Tomas Beržinskas dienraščio prašymu oficialiai patikslino Vyriausybės vadovo poziciją šiuo klausimu: „Nuspręsta, kad nebūtų tikslinga jungti ministerijas“.

Premjeras Saulius Skvernelis žada toliau ieškoti tinkamo kandidato į jau tris mėnesius laisvą aplinkos ministro kėdę, nors ir nėra tikras, ar jam tai pavyks. Prieš tai premjeras buvo pasiūlęs trisdešimtmetę Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) narę Irmą Gudžiūnaitę iki šiol dirbusią teisingumo viceministre, anksčiau – teisingumo atašė Lietuvos atstovybėje Europos Sąjungoje, tačiau prezidentė suabejojo kandidatės kompetencija dirbti Aplinkos ministre.

Šis postas nėra užimtas nuo 2018-ųjų gruodžio 7-osios, kai premjero iniciatyva buvo atleistas dvejus metus ministru buvęs Kęstutis Navickas.

Šiuo metu Aplinkos ministerijai laikinai vadovauja energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.