Premjeras gavo 8 tarnybų atsakymus dėl padėties šalyje
Mi­nis­tras pir­mi­nin­kas Sau­lius Skver­ne­lis ga­vo vi­sų ša­lies tar­ny­bų at­sa­ky­mus dėl pa­dė­ties ša­ly­je, ta­čiau jų tu­ri­nio ne­ko­men­tuo­ja.

„Gauti atsakymai iš visų institucijų, į kurias buvo kreiptasi“, – BNS penktadienį sakė premjero atstovas spaudai Tomas Beržinskas.

S. Skvernelis gruodį buvo kreipęsis į aštuonias institucijas – Valstybės saugumo departamentą, Antrąjį operatyvinių tarnybų departamentą, Lietuvos kriminalinės policijos biurą, Valstybės sienos apsaugos tarnybą, Vadovybės apsaugos departamentą, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą, Muitinės departamento Muitinės kriminalinę tarnybą, Specialiųjų tyrimų tarnybą bei Kalėjimų departamentą.

T. Beržinskas teigė, kad premjeras gautų atsakymų turinio nekomentuos, nes tai yra įslaptinta informacija.

Ministras pirmininkas gruodžio pradžioje sakė kreipęsis į tarnybas „dėl procesų, vykstančių šalyje“, nors anksčiau leido suprasti kreipęsis dėl opozicinių konservatorių.

Vėliau premjeras patikslino, kad paklausimas nėra susijęs su konservatoriais, tačiau detaliau užklausos turinio nekomentavo.

S. Skvernelis į institucijas kreipėsi prieš Vilniuje vykusį streikavusių mokytojų ir jų šalininkų mitingą. BNS žiniomis, dar prieš šią akciją Vyriausybė buvo gavusi policijos ir Kalėjimų departamento informacijos.

Dalį šios informacijos Vyriausybės kanceliarija persiuntė „valstiečių“ frakcijos seniūnui R. Karbauskiui, o vėliau – Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas minėtos informacijos nebuvo gavę.

BNS žiniomis, kai kurie teikti duomenys susiję su „valstiečių“ frakcijos atstovais.