Pokyčių terminas – iki Seimo rinkimų
Pa­si­bai­gę sa­vi­val­dos rin­ki­mai ša­lies par­ti­joms ga­li tap­ti ge­ra pro­ga per­mąs­ty­ti sa­vo bū­ties bei veik­los pri­nci­pus. An­traip ki­tą­met vyk­sian­čių par­la­men­to rin­ki­mų re­zul­ta­tai ga­li nu­vil­ti dar la­biau.

Mykolo Romerio universiteto docento Virgio Valentinavičiaus požiūriu, savivaldybių tarybų rinkimų „moraliniais laimėtojais“ galima vadinti vienintelius Gintauto Palucko vadovaujamus socialdemokratus (LSDP).

„Nors jis kaip kandidatas į sostinės merus ir pralaimėjo, bet kaip pirmininkas labai sunkiomis sąlygomis pasirodė labai gerai. Socialdemokratų rinkimų kampanija buvo kryptinga, tikslinga ir aiški – savivaldos rinkimai derinti su prezidento ir Europos Parlamento (EP), kartu buvo matyti ir tolesnis taikinys – Seimas“, – LŽ sakė politologas.

„Partijai, kuri per ketverius metus nesugebėjo pagerinti turėtų rezultatų, tai tolygu pralaimėjimui. Ypač, kad TS-LKD su jauna vadovybe priešakyje žadėjo atsinaujinti.“

Pasak jo, LSDP jau nereikia įrodinėti, „kad jie yra atsinaujinusi, gyvybinga ir iš tiesų socialdemokratinė partija“. Tai „naujas dalykas Lietuvos politinėje arenoje“.

Tuo metu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) burtai, kuriuos, anot V. Valentinavičiaus, matėme per praėjusius Seimo rinkimus, išsisklaidė. „Antras savivaldos rinkimų turas rodo aiškų „valstiečių“ pralaimėjimą. Žlugo net neįveikiama jų tvirtovė – Ignalina“, – pastebėjo jis.

Tokie rezultatai, anot jo, pridarys nemažai problemų LVŽS kandidatui prezidento rinkimuose Sauliui Skverneliui, gali atsiliepti ir būsimiems Seimo rinkimams.

V. Valentinavičius: „Burtų veikimas baigėsi, pradeda veikti priešingi procesai.“

„Burtų veikimas baigėsi, pradeda veikti priešingi procesai“, – mano politologas. Jis mano, kad rengiantis Seimo rinkimams LVŽS reikėtų keisti rinkimų strategiją, kuri iki šiol buvo paremta „priešų paieška, gąsdinimu konservatoriais ir ganėtinai karštakošiška vadovų retorika“.

V. Valentinavičiaus nuomone, nugalėtoja vadintis negalėtų ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD).

„Partijai, kuri per ketverius metus nesugebėjo pagerinti turėtų rezultatų, tai tolygu pralaimėjimui. Ypač, kad TS-LKD su jauna vadovybe priešakyje žadėjo atsinaujinti. Tačiau jokios pridėtinės vertės nematome. Kitaip nei socialdemokratai, konservatoriai ryškios idėjinės krypties kol kas neturi“, – teigė V. Valentinavičius.

Rinkimų strategija, jo akimis, atrodo keistai – kandidatė į prezidentes Ingrida Šimonytė „palikta likimo valiai, savivaldos rinkimuose kiekvienas kandidatas gelbėjosi kaip kas galėjo“.

Todėl ir rinkimų strategija, jo akimis, atrodo keistai – kandidatė į prezidentes Ingrida Šimonytė „palikta likimo valiai, savivaldos rinkimuose kiekvienas kandidatas gelbėjosi kaip kas galėjo“.

„Konservatoriams reikia paprasčiausiai pradėti dirbti ir gyventi rinkimų režimu“, – mano ekspertas. Juolab, kad gerų pokyčiu pavyzdys visoms partijoms yra LSDP, pademonstravusi, ką galima pasiekti nuosekliai dirbant, turint idėjinio angažuotumo ir tam tikrą dozę idealizmo, „kurio Lietuvos politikoje yra labai mažai“.