Po rekordinės vagystės VSAT konfiskuotas cigaretes laikys tik keliose vietose
Iš Va­rė­nos pa­sie­nio rink­ti­nės pa­vo­gus per 500 dė­žių su­lai­ky­tų kon­tra­ban­di­nių ci­ga­re­čių Vals­ty­bės sie­nos ap­sau­gos tar­ny­bos (VSAT) va­do­vy­bė nu­ta­rė nuo šiol ne­le­ga­lius rū­ka­lus sau­go­ti tik dvie­jo­se vie­to­se Lie­tu­vo­je.

„Jau esame apsisprendę, kad nuo šiol cigaretės bus sandėliuojamos tik dviejuose vietose, kurios geriau apsaugotos“, – ketvirtadienį per Seimo opozicinių frakcijų susitikimą sakė VSAT vadas Renatas Požėla.

Anot jo, tikimasi, kad ši priemonė ateityje padėtų išvengti panašių vagysčių.

Kita vertus, VSAT vadas tvirtino, jog ir sandėlys Varėnos rinktinėje yra neblogai saugomas.

„Sandėliai yra rinktinių teritorijose, rinktinės saugomos ne tik stebėjimo kameromis, apšvietimu, bet ir gyvais žmonėmis. Sandėliuose įrengtos papildomos saugumo priemonės. Aiškinamės, kodėl budėtojai nepamatė“, – sakė R. Požėla.

Jis teigė, kad Varėnos rinktinėje tam tikri saugumo reikalavimai vis dėlto nevykdyti.

„Konstatavome, kad rinktinėje nebuvo vykdomos tam tikros nustatytos tvarkos, todėl esu pareikalavęs rinktinės vado atsakomybės. Tai rinktinės lygio problema“, – tvirtino pasieniečių vadas.

Jis taip pat akcentavo, kad ši vagystė nėra sisteminė problema.

„Tai nėra sisteminis įvykis, tai daugiau susieta su žmogiškuoju faktoriumi“, – sakė vadas.

R. Požėlos teigimu, jau nustatyti nusikaltimą galbūt įvykdę asmenys, trys iš jų suimti. Anot jo, tai su nusikalstamu pasauliu susiję asmenys.

Vertindamas pareigūnų veiksmus, VSAT vadas teigė šiuo metu matąs tik aplaidų funkcijų vykdymą.

Opozicijos posėdyje dalyvaujantis vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas savo ruožtu tvirtino pasitikįs dabartine tarnybos vadovybe.

Antradienį VSAT vadas R. Požėla viešai pranešė, kad iš Varėnos rinktinės sandėlio pavogtos 555 dėžės konfiskuotų cigarečių už beveik milijoną eurų.

Dėl įvykio pradėtas ir ikiteisminis tyrimas, ir tarnybinis patikrinimas, nuo pareigų nušalinti šeši budėtojai, du iš jų apklausti kaip specialieji liudytojai.

Šios cigaretės konfiskuotos pernai lapkričio 20 dieną pasienyje su Lenkija. Krovinys vykstant ikiteisminiam tyrimui pristatytas į Varėnos rinktinės teritoriją, iš kur dalis jo ir pavogta.