Per šaudynes Strasbūre Lietuvos piliečiai nenukentėjo
Už­sie­nio rei­ka­lų mi­nis­te­ri­jos duo­me­ni­mis, per gink­luo­tą iš­puo­lį Stras­bū­re Lie­tu­vos pi­lie­čiai nenukentėjo

Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, per gruodžio 11 dienos vakare Strasbūre, Prancūzijoje, įvykusį ginkluotą išpuolį Lietuvos piliečiai nenukentėjo. Pranešama, kad per susišaudymą 4 žmonės žuvo ir 12 patyrė rimtų sužalojimų, rašoma URM pranešime spaudai.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras pranešė, kad siekiant užkardyti panašių atakų galimybę šalyje pakeliamas saugumo lygis, bus stiprinama valstybės sienos apsauga ir visų kalėdinių miestelių kontrolė.

Primenama, kad pirminė informacija konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje visą parą teikiama telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu pilieciai@urm.lt. Su Lietuvos ambasada Prancūzijoje galima susisiekti telefonu +33 1 40 54 50 50 ir el. paštu amb.fr@urm.lt.

Turistų traukos vieta

Strasbūro Kalėdų mugėje antradienio vakarą per išpuolį buvo nušauti trys žmonės, dar 12 sužeista, bėglio kol kas ieškoma.

Kalėdų mugė Strasbūre ir gausybe lempučių papuoštos miesto gatvės kasmet pritraukia šimtus tūkstančius žmonių.

Reaguojant į daug aukų pareikalavusius islamistų išpuolius 2015-aisiais, Prancūzijoje pastaraisiais metais buvo smarkiai sustiprintas saugumas, o ši mugė buvo vertinama kaip viena potencialių taikinių.

2016-aisiais 23-ių tunisietis nužudė 12 žmonių ir sužeidė dar 48 asmenis, kai įvairavo sunkvežimį į kalėdinę mugę Berlyne. Atsakomybę už šį išpuolį prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

Strasbūre yra dislokuotas specialus kariuomenės antiteroristinis padalinys, o tarp 300 kalėdinės mugės namukų matyti reguliariai patruliuojantys kariai ir policininkai.

Praėjus trejiems metams po 2015-ųjų lapkričio 13 dieną įvykusios 130 žmonių pražudžiusios džihadistų atakos Paryžiuje, už pasipriešinimą terorizmui atsakingi šalies pareigūnai sako matantys naujų iššūkių.

Vietoje koordinuotų atakų, pagrindiniu jų galvos skausmu dabar tapo vadinamieji „vieniši vilkai“ – radikalizavęsi pavieniai asmenys, nebūtinai tiesiogiai susiję su tokiomis grupuotėmis, kaip IS.

Naujausia ataka šalį sukrėtę gegužę, kai Čečėnijoje gimęs ir Prancūzijos pilietybę turintis jaunas vyras Paryžiuje mirtinai peiliu sužalojo vieną žmogų ir dar keturis sužeidė. Atsakomybę dėl išpuolio prisiėmė IS.

Iš viso per teroro atakas Prancūzijoje žuvo 246 žmonės, rodo AFP duomenys.