Paslydusiam Petrui Gražuliui „tvarkiečių“ durys uždarytos
„Tvar­kie­čių“ frak­ci­ja ne­svars­tys ga­li­my­bės su­sig­rą­žin­ti par­la­men­ta­rą Pe­trą Gra­žu­lį, tei­gia par­ti­jos ly­de­ris Re­mi­gi­jus Že­mai­tai­tis.

„Frakcijos nariai patys nusprendžia, ką priimti, ko nepriimti. Jis yra pašalintas, jo narystė partijoje sustabdyta“, – pirmadienį BNS sakė R. Žemaitaitis.

Jo teigimu, sekmadienį vykęs dalies partijos narių susirinkimas negali būti laikomas tarybos posėdžiu, todėl jo sprendimai nėra svarstytini.

„Pagal partijos įstatus, partijos pirmininkas kartą per pusmetį šaukia tarybos posėdį arba gavęs vieno trečdalio tarybos narių prašymą. Aš pasiūliau jiems rugsėjo 15 dieną, jiems netiko, tada padarėme 29 dieną“, – teigė „tvarkiečių“ vadovas.

„Jokie sprendimai negalėjo būti priimti, nes nebuvo tarybos posėdžio“, – pabrėžė jis.

Tuo metu sekmadienį Šiauliuose posėdžiavę „tvarkiečiai“ pirmadienį pranešė, kad P. Gražulio narystė partijoje buvo sustabdyta neteisėtai, o Seimo frakcijai siūloma jam atkurti narystę.

Be to, jie pranešė, jog kreipėsi į partijos Drausmės komisiją, kad ši suspenduotų R. Žemaitaičio narystę arba šalintų jį iš partijos, „kadangi jis šiurkščiai pažeidinėja partijos įstatus ir neteisėtai bei savavališkai šalina kitą nuomonę turinčius partijos narius, nesugeba organizuoti partijos darbo, pamiršta savo, kaip partijos pirmininko, pareigas ir atsakomybę“.

Pats R. Žemaitaitis mėginimus jį nuversti sieja su artėjančiais rinkimais.

„Išryškėjo asmenys, kurie visus tuos ketverius merus nedirbo partijai, dirbo sau asmeniškai. Kadangi pasikeitė vadovybė ir mes pradėjome reikalauti, ką kiekvienas turi atlikti, kokie uždaviniai keliami ir koks regionas priskirtas. Deja, jie nesutiko su šitais dalykais, nesutinka su rinkimų programa ir rinkimų štabo vadovo duotomis užduotimis, matyt, nusprendė pamaištauti. Arba bandyti palaužyti rankas ir gauti kokios nors naudos gauti per būsimą kongresą formuojant partijos vadovybę“, – svarstė jis.

„Maištininkai“ taip pat pranešė rugsėjo pabaigoje vyksiančiuose partijos pirmininko rinkimuose ir artėjančiuose prezidento rinkimuose norintys kelti Rolando Pakso kandidatūrą.

„Tvarka ir teisingumas“ Seime turi septynis narius. Iki šiol ji buvo opozicijoje, bet antradienį planuoja pasirašyti su valdančiaisiais „valstiečiais“ ir socialdarbiečiais susitarimą dėl bendradarbiavimo.