Pasieniečiai pirks naują sraigtasparnį
Mi­nis­trų ka­bi­ne­tas tre­čia­die­nį už­de­gė ža­lią švie­są, kad pa­sie­nie­čiai ga­lė­tų par­duo­ti tu­ri­mą se­ną sraig­tas­par­nį ir pirk­ti nau­ją.

Toks sprendimas priimtas optimizuojant paieškos ir gelbėjimo operacijų mechanizmą.

Pagal jį, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) atliktų paiešką ir stebėseną, o kariuomenė vykdytų gelbėjimą, transportavimą ir suteiktų pirmąją medicinos pagalbą.

Todėl pasieniečiams tampa nebereikalingas didelis sraigtasparnis „EC-145“.

Vietoje jo VSAT planuoja nusipirkti mažesnį orlaivį „EC-135“. Pasieniečiai jau dabar turi du tokius sraigtasparnius bei dar du „EC-120 Colibri“.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pažadėjo, kad lėšos naujam sraigtasparniui bus rastos nepaisant to, kad Vidaus reikalų ministerijai Vyriausybės pasitarime nepavyko užsitikrinti konkretaus įsipareigojimo numatyti tam pinigų kitų metų valstybės biudžete.

„Neliks pasieniečiai be sraigtasparnio. (...) Tam lėšų bus rasta“, – sakė premjeras.

Pareigūnų duomenimis, seną sraigtasparnį gali pavykti parduoti už 2 – 4 mln. eurų, o naujas sraigtasparnis kainuotų apie 10 mln. eurų.

Vis dėlto Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis teigė, kad perkamo sraigtasparnio ieškoma ir naudotų orlaivių rinkoje.

VSAT turimų sraigtasparnių amžius siekia nuo 13 iki 16 metų. Pasak pasieniečių vado Renato Požėlos, naujas sraigtasparnis būtų efektyviausias pasirinkimas.