Pasą vėl bus galima gauti per dieną
An­tra­die­nį pra­de­da veik­ti nau­ja as­mens do­ku­men­tų ga­my­bos įran­ga, vėl lei­džian­ti ypa­tin­gos sku­bos tvar­ka per vie­ną dar­bo die­ną pa­si­ga­min­ti pa­są.

Ši įranga pakeitė nuolat gedusią dešimties metų senumo aparatūrą, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Ta proga Asmens dokumentų išrašymo centre Vilniuje lankėsi vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Įprasta tvarka pasą Lietuvoje galima pasigaminti per mėnesį, skubos tvarka – per penkias darbo dienas.

Nauja įranga išnuomota už 5,3 mln. eurų. Sutartis sudaryta 60 mėnesių su galimybe ją pratęsti dar 24 mėnesiams.

„Tikrai džiugus pokytis, lauktas daugiau nei dešimtmetį. Naujoji įranga yra moderni, atitinkanti šių dienų gamybos poreikį. Dėl įdiegtų šiuolaikiškų technologijų mažesne tapo ir žmogiškojo faktoriaus įtaka, sumažėjo klaidų tikimybė. Taip nauja įranga yra ne tokia triukšminga, tai svarbus faktorius atsižvelgiant ir į centro darbuotojų darbo sąlygų gerinimą“, – pranešime cituojamas vidaus reikalų ministras.

Numatoma, kad naudojant naują asmens dokumentų lazerinio graviravimo įrangą, išrašymo procesas bus labiau automatizuotas ir funkcionalesnis. Lazerių graviravimo kokybė leis atkurti ryškesnį bei skaidresnį asmens atvaizdą.

Taip pat sutrumpės lustų įrašymo laikas. Atsirado galimybė atlikti daugiau automatizuotos kokybės kontrolės operacijų, kurių neturėjo nuo 2007 metų naudota įranga, teigiama pranešime.

Su nauja įranga taip pat patobulės išrašymo įrangos valdymas. Aparatūros operatoriams bus galimybė vienu metu išsiųsti kelias užduotis.

Įprasta tvarka pasigaminti pasą kainuoja 43 eurus, skubos tvarka – 57 eurus, o norint gauti pasą per dieną reikėtų sumokėti 71 euro rinkliavą.

Vaikams ir pensininkams galima pigiau pasigaminti pasą įprasta tvarka dėl nustatytos lengvatos.