Paramos iš prezidentės nesulauks nei vienas pretendentas
Pre­zi­den­tė Da­lia Gry­baus­kai­tė ket­vir­ta­die­nį par­eiš­kė, kad vie­šai ne­rems nei vie­no kan­di­da­to į ša­lies va­do­vus.

„Aš nekomentuosiu nė vieno kandidato, jų pasisakymų ir viešai neišsakysiu palaikymo nė vienam iš kandidatų, norėdama išlikti neutrali, nedaryti įtakos Lietuvos žmonių nuomonei ir palikti Lietuvos žmonėms patiems apsispręsti, kokio prezidento jie norėtų“, – po susitikimo su Seimo valdyba sakė D. Grybauskaitė.

Apie kandidatavimą kitų metų pavasarį vyksiančiuose prezidento rinkimuose jau yra paskelbę buvęs diplomatas ir užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas, parlamentarai Žygimantas Pavilionis, Aušra Maldeikienė ir Naglis Puteikis, Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis.

Svarstantys kandidatuoti teigia prezidento patarėjo darbą SEB banke paliekantis Gitanas Nausėda, filosofas, vienas Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio pradininkų Arvydas Juozaitis.

Kiti potencialūs kandidatai yra parlamentarė Ingrida Šimonytė, eurokomisaras Vytenis Andriukaitis, premjeras Saulius Skvernelis, visuomenės nuomonės apklausose aukštai įsitvirtinęs Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Oficiali prezidento rinkimų kampanija prasidės spalį arba lapkritį, kai Seimas priims nutarimą dėl rinkimų datos.

Rinkimų pirmasis turas turėtų vykti kitų metų gegužės 12 dieną, antrasis – gegužės 26 dieną.