Nesulaukusi A. Landsbergienės, Seimo laikinoji komisija kviesis G. Landsbergį
Sei­mo lai­ki­no­ji ko­mi­si­ja, tu­rin­ti tir­ti ga­li­mą ne­tei­sė­tą po­vei­kį po­li­ti­niams pro­ce­sams, tre­čia­die­nį į po­sė­dį kvie­tė, bet ne­su­lau­kė Ka­ra­lie­nės Mor­tos mo­kyk­los va­do­vės Aus­tė­jos Lands­ber­gie­nės.

Karalienės Mortos mokykla trečiadienio rytą prieš posėdį paskelbė pranešimą, kad mokykla politikoje nedalyvauja, o visus klausimus dėl naujo mokyklos pastato statybos komisijai jau atsakė tai finansuosiantis fondas.

„Valstiečių“ atstovai konservatorių vadovą Gabrielių Landsbergį dėl jo sutuoktinės verslo susitarimo su investiciniu fondu „BaltCap Infrastructure Fund“.

Į kitą komisijos posėdį nuspręsta kviestis opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos vadovą G. Landsbergį.

„Tikrai siūlyčiau pakviesti G. Landsbergį ir išgirsti jo vertinimus, ir kartu jį apklausti, nes ir sutuoktinių bendra jungtinė nuosavybė yra. Kitas dalykas, mes turėsime klausimų dėl pensijų fondų kitų aspektų“, – sakė komisijos vadovė „valstietė“ Agnė Širinskienė.

Opozicinių liberalų vadovas Eugenijus Gentvilas siūlė komisijos nariams „elgtis subtiliau ir apdairiau“, ir G. Landsbergį kviestis ne dėl sutuoktinės privačių mokyklų ir vaikų darželių verslo, o dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą pensijų reformos klausimu.

„Opozicinės partijos vadovo kvietimas dėl jo žmonos veiksmų neturint tikros informacijos, kad tai su jo žinia, nes esame girdėję, kad G. Landsbergis teigdavo, kad jis nedalyvauja žmonos versle, tai gali iššaukti didelį nesusipratimą“, – teigė E.Gentvilas.

„Valstiečių“ atstovai kreipimąsi į Konstitucinį Teismą pasirašiusių konservatorių vadovą G. Landsbergį kaltina atstovaujant pensijų fondų interesams dėl jo sutuoktinės verslo susitarimo su investiciniu fondu „BaltCap Infrastructure Fund“.

Minimas fondas teigė skirsiantis 11 mln. eurų naujos mokyklos ir vaikų darželio statybai Vilniaus Kalnėnų mikrorajone. Pastatu mokėdami nuomos mokestį naudosis A. Landsbergienės valdoma Karalienės Mortos mokykla bei darželis „Vaikystės sodas“.

„BaltCap“ skelbė, kad į jos įsteigtą 100 mln. eurų dydžio fondą BInF investavo visi didžiausi Baltijos šalių pensijų fondai, gyvybės draudimo bendrovė bei kiti instituciniai investuotojai.

Karalienės Mortos mokykla trečiadienį išplatino pranešimą, kad mokykla politikoje nedalyvauja, o „BaltCap Infrastructure Fund“ valdytojas Šarūnas Stepukonis jau liudijo komisijai ir „išsamiai atsakė į visus komisijos pateiktus klausimus“.