Neringa Venckienė apskundė JAV teismo sprendimą dėl ekstradicijos
Bu­vu­si par­la­men­ta­rė ir tei­sė­ja Ne­rin­ga Venc­kie­nė aps­kun­dė Či­ka­gos teis­mo spren­di­mą ne­stab­dy­ti jos eks­tra­di­ci­jos, pra­ne­šė nau­jie­nų agen­tū­ra „As­so­cia­ted Press“.

Skunde rašoma, kad JAV valstybės sekretoriui suteikiama diskrecija priimti sprendimą dėl ekstradicijos galbūt prieštarauja Jungtinių Valstijų Konstitucijai, nes nesuteikia teisės į sąžiningą išsiuntimo iš šalies procesą.

N. Venckienė skunde abejoja, kad priimdamas sprendimą dėl ekstradicijos valstybės sekretorius „pakankamai analizavo dokumentaciją ir priėmė pagrįstą sprendimą“.

Buvusi Seimo narė taip pat mano, kad sprendimas dėl ekstradicijos turi būti priimtas tik po to, kai bus išnagrinėtas jos prašymas suteikti prieglobstį, o tai turėtų įvykti ne anksčiau kaip 2019 metų vasarą.

Eksparlamentarės ekstradicijos procesą stebintis „Associated Press“ žurnalistas Michaelas Tarmas anksčiau rašė, kad bylos nagrinėjimas apeliaciniame teisme gali užtrukti iki lapkričio.

Čikagos federalinis teismas šiemet liepą atmetė visus N. Venckienės argumentus, kodėl turėtų būti atšaukta magistratų teismo rekomendacija ir valstybės sekretoriaus sprendimas išsiųsti ją iš JAV.

N. Venckienė nesėkmingai bandė įtikinti teismą, kad įvykiai per tariamos pedofilijos skandalą prilygino sukilimui.

Teisėja Virginia M. Kendall skelbė, kad N. Venckienė turės teisę gintis Lietuvos teismuose. Atsakydama į eksparlamentarės baimes būti nužudytai, teisėja tvirtino, kad šis nuogąstavimas grindžiamas tik netiesioginiais įrodymais.

Vertindama magistratų teismo sprendimą, V. M. Kendall paneigė N. Venckienės argumentus, kad Lietuvos teisėsaugos kaltinimai jai yra nepagrįsti įrodymais.

Lietuvos prokurorai siekia N. Venckienės grąžinimo į Lietuvą, kad jai galėtų būti pateikti kaltinimai dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo, tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo, piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis ir kitų nusikaltimų.

N. Venckienė iš Lietuvos išvyko 2013 metais. Ji Čikagoje suimta šiemet vasarį.