Muitininkai sulaikė 72 kilogramus hašišo
Mui­ti­nin­kai su­lai­kė 72 ki­log­ra­mų ha­ši­šo kon­tra­ban­dą, tre­čia­die­nį pra­ne­šė Mui­ti­nės kri­mi­na­li­nė tar­ny­ba.

Lietuvos – Lenkijos pasienyje sulaikytas nelegalus krovinys – pirmasis narkotikų kontrabandos sulaikymas šiemet, jo vertė gali siekti iki 720 tūkst. eurų.

Narkotikai aptikti vasario 1-ąją ties buvusiu Kalvarijos pasienio kontrolės punktu sustabdžius Rusijos piliečio M. R. vairuojamą automobilį „Volkswagen“.

Muitininkams į pagalbą teko kviestis Kybartų ugniagesius-gelbėtojus, kad su specialia įranga atvertų automobilyje įrengtą slėptuvę.

Sustabdytas vyras muitininkams sakė grįžtantis iš verslo kelionės į Vakarų Europą, bet pareigūnams sukėlė įtarimų tokiai ilgai kelionei neįprastai švari mašina ir keistai ankšta automobilio bagažinė, todėl nuspręsta automobilį Kybartuose patikrinti rentgeno kontrolės sistema.

Ten ir nustatyta, jog „Volkswagen“ dugne įrengtos slėptuvės. Su ugniagesių pagalba jas atvėrus, muitininkai iš „Volkswagen“ dugno ištraukė 71 paketą su kanapių derva – hašišu.

Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje dėl narkotikų kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Automobilio vairuotojas buvo sulaikytas, o vasario 3 dieną, Kauno apylinkės teismo sprendimu jis buvo suimtas trims mėnesiams.