Ministras reformų išsižadėti nežada
Svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­tras Au­re­li­jus Ve­ry­ga ža­da tai­sy­ti jo pa­siū­ly­tą ir Sei­me pri­im­tą gy­dy­mo įstai­gų pert­var­ką, net jei­gu par­la­men­ta­rai at­mes pre­zi­den­tės Da­lios Gry­baus­kai­tės ve­to ir pa­liks re­for­mą ne­pa­keis­tą.

„Taip. Yra tam tikrų dalykų, kur mes manome, kad kritika yra logiška, natūraliai atsiranda pasiūlymų, ką dar galima patobulinti“, – žurnalistams po susitikimo su šalies vadove trečiadienį sakė ministras.

Prezidentė yra vetavusi Seimo pavasario sesijos pabaigoje priimtas pataisas, kurios sudarytų prielaidas pertvarkyti gydymo įstaigų tinklą.

D. Grybauskaitė kritikavo nuostatas, numatančias pirmumą valstybėms įstaigoms sudarant sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis (TLK).

Pagal pataisas, stacionaro paslaugas teikiančios privačios gydymo įstaigos galėtų su TLK sutartis sudaryti tik tokiu atveju, jeigu tų paslaugų nesugebės užtikrinti valstybinės ligoninės.

A. Veryga teigė, kad prezidentė pasiūlė kriterijus, kuriuos atitinkančios gydymo įstaigos galėtų pretenduoti į Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšas.

Anksčiau Prezidentūra teigė, jog valstybė neturi teisės nurodyti žmogui, kokioje sveikatos priežiūros įstaigoje jis turi gauti iš PSDF apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas.

Ministras kol kas neatskleidė prezidentės pasiūlymo turinio ir tvirtino, kad jį dar turės įvertinti ministerijos specialistai.

„Buvo kalbamasi, kokiu būdu pasiekti, kad tie reforminiai pokyčiai vyktų, kad tai neprieštarautų Konstitucijai. Juos vykdyti reikia, mes labai labai vėluojame“, – kalbėjo A. Veryga.

Jis tvirtino, kad politikai 17 metų „vengdami susigadinti sau gyvenimą ir reputaciją nieko nedarė“ pertvarkdydami gydymo įstaigas

Prezidentūra teigia iš principo remianti siekį pertvarkyti gydymo įstaigas, nes dabartinis ligoninių tinklas yra neefektyvus, brangus ir negarantuoja geriausios kokybės paslaugų.

Po susitikimo su A. Veryga išplatintame pranešime spaudai D. Grybauskaitė tvirtino, kad „pokyčiai sveikatos sistemoje turi vykti, tačiau jie negali prieštarauti Konstitucijai – tik taip bus užtikrinta, kad reforma startuos laiku ir nebus sustabdyta Konstituciniame Teisme“.

Ministras taip pat informavo prezidentę apie situaciją vaistų rinkoje.

Šalies vadovės veto dėl gydymo įstaigų pertvarkos Seimas turėtų svarstyti rudens sesijos pradžioje.