Mindaugo Puidoko gynyba – Justo Džiugelio puolimas
Miš­rios Sei­mo na­rių gru­pės na­rys Jus­tas Džiu­ge­lis, par­agin­tas ko­le­gų, krei­pė­si į Sei­mo Eti­kos ir pro­ce­dū­rų ko­mi­si­ją dėl esą ne­leis­ti­no Sei­mo na­rio Min­dau­go Pui­do­ko el­ge­sio, pa­sta­ra­sis ėmė­si gy­ny­bos – puo­li­mo.

M. Puidokas kaltinamas esą pasinaudojo J.Džiugelio neįgalimu ir padarė nuotrauką, kurią po to paviešino socialiniame tinkle. Nuotraukoje matoma parlamentaro J. Džiugelio kalba, sakyta šių metų rugsėjo 10 d., uždaro Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos posėdžio metu. Tuomet J. Džiugelis išdėstė motyvus, kurie paskatino jį trauktis iš minėtos frakcijos.

Minima nuotrauka

Mišrios Seimo narių grupės seniūno Bronislovo Matelio išplatintame pareiškime teigiama, nuotrauka daryta už parlamentaro nugaros ir tai pažeidžia neįgaliojo vežimėlyje sėdinčio parlamentaro garbę ir orumą. J. Džiugelio judesiai yra riboti, jis negali gręžiotis atgal ir negali matyti, kas vyksta už jo nugaros.

„Tuo pasinaudojo Seimo narys M. Puidokas, kuris prisėlino ir per petį nufotografavo J. Džiugelio iš anksto pasirengtą kalbėjimo planą. Tada sąmoningai savo socialinio tinklo paskyroje patalpino tuos asmeninio pobūdžio užrašus ir viešai išsityčiojo tokiu prierašu: „Vakar mano kolega kalbėjo iš paruoštuko Garbrieliaus žodžiais. Papildau „Skaldyk ir valdyk“ postą nuotrauka iš vakarykščio LVŽS frakcijos posėdžio. Joje J. Džiugelis „skaldytojų“ parengtas paruoštukas kiekvienam gyvenimo atvejui.

Kiekvieno uždaro posėdžio esmė yra jo turinio slaptumas, tokio posėdžio protokolai paprastai nebūna viešinami. Tai įtvirtinta Seimo statuto 101 str. 4 p., 122 str. 1d., 123 str. 4 d., 125 str. 3p., 180 str. 7 d. ir kituose straipsniuose, kuriuose skelbiama, kad uždarų posėdžių protokolai, garso įrašai ir stenogramos neskelbiami. Vadinasi, visa uždarų posėdžių medžiaga, asmenų pasisakymai ir jų detalės negali būti viešinami. J. Džiugelio šiame posėdyje naudoti užrašai netgi yra asmeninio pobūdžio, skirti konkrečiam tikslui, kad būtų lengviau reikšti mintis pasisakant.

Seimo narys M. Puidokas, be J. Džiugelio sutikimo ir jam nematant fotografuodamas bei pašiepiančiai ir iškraipydamas esmę bei faktus viešindamas asmeninius kito Seimo nario užrašus, galimai nesilaikė politiko Elgesio kodekse Seimo nariui numatytų principų. Politiko etikos kodeksas reikalauja visuomet elgtis sąžiningai ir padoriai, laikytis aukščiausių elgesio standartų, tačiau šiuo konkrečiu atveju M. Puidokas šių principų J. Džiugelio atžvilgiu nesilaikė“, – sakoma pranešime spaudai.

Ir priduriama: „Seimo narys J. Džiugelis prašo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos įvertinti Seimo nario M. Puidoko elgesį, kuris akivaizdžiai prasilenkia su bet kokia politiko etika ir pažeidžia J. Džiugelio garbę bei orumą. Taip pat prašoma, kad Etikos ir procedūrų komisija įpareigotų Seimo narį M. Puidoką pašalinti iš savo socialinio tinklo paskyros įžeidžiantį įrašą ir neteisėtai slaptą fotografuotą nuotrauką.“

Informacijai pradėjus sklisti žiniasklaidos priemonėse, M. Puidokas taip pat sureagavo. Jis teigia, kad nuotrauka – neva ne jo daryta, o gauta: „Foto atsiuntė man. Ją dariau ne aš, bet ji puikiai įrodo situacijos kvailumą. Pasirengimą skaldymui, o už tiesą pykstama. Savo žodžius tokia tema mokam patys. Kam jam paruoštukas? Justas Džiugelis labai protingas ir supranta ką daro, moka kalbėti. Pusė posėdžio nebuvo uždara.“